В Росії обмежили залучення іноземців до роздрібної торгівлі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Росії обмежили залучення іноземців до роздрібної торгівлі

Світ
403
В Росії обмежили можливості залучення іноземців для роботи в роздрібній торгівлі, здійснювати таку діяльність заборонено висококваліфікованим фахівцям.
Як повідомили в прес-службі Кремля, відповідний закон «Про внесення змін до Федерального закону «Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації» підписав Президент РФ Володимир Путін.
Закон було прийнято Державною думою РФ 23 квітня 2013 р. і схвалено Радою Федерації 27 квітня 2013 року.
У пояснювальній записці зазначається, що закон спрямований на вдосконалення міграційного законодавства Росії в частині, що стосується порядку залучення іноземних працівників до трудової діяльності на її території.
«До Федерального закону «Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації» вносяться зміни, згідно з якими роботодавець або замовник робіт (послуг) не вправі залучати іноземних працівників у якості висококваліфікованих фахівців для торговельного обслуговування покупців у процесі роздрібної торгівлі товарами народного споживання (включаючи фармацевтичні товари) незалежно від асортименту реалізованих товарів, торговельних площ і форм обслуговування покупців, за винятком працівників, які здійснюють керівництво і координацію діяльності, пов’язаної з веденням торгівлі», – йдеться в документі.
Законом також встановлюється, що квота на видачу іноземним громадянам запрошень на в’їзд в РФ з метою здійснення трудової діяльності, встановлена урядом Російської Федерації, не поширюється на висококваліфікованих фахівців і членів їхніх сімей.
За даними Федеральної міграційної служби, висококваліфікованими співробітниками в РФ вважаються іноземці, заробітна плата яких становить не менше 2 млн руб. на рік (близько 65 тис. дол.). Така категорія іноземців може оформити посвідку на проживання собі та членам своєї сім’ї на термін дії трудового договору.
Як повідомлялося, з 1 грудня 2012 р. громадяни України та інших країн повинні будуть підтверджувати документально знання російської мови при влаштуванні на роботу в Росії, якщо вони здійснюють діяльність у сфері житлово-комунального господарства, роздрібної торгівлі або побутового обслуговування.
Такі іноземні громадяни повинні підтверджувати володіння російською мовою на рівні не нижче базового рівня.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас