Колектори наносять росіянам подвійний удар - вони стягнуть борги, зроблені за кордоном — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Колектори наносять росіянам подвійний удар - вони стягнуть борги, зроблені за кордоном

Світ
1225
Колекторські послуги стають міжкордонними. Торік були стягнуті перші закордонні борги, зроблені росіянами – за медичною страховкою, за паркування та оренду автомобілів, штрафи за порушення правил дорожнього руху, за поставлені товари та надані послуги. Більша частина боргів надходить колекторам з Європи, зокрема скандинавських країн, і США.
Як розповів “Відомостям” президент Національної асоціації професійних колекторських агентств (НАПКА) Олександр Морозов, число таких боргів невелике – не більше 1% від портфелів колекторів. За оцінками НАПКА, весь ринок стягнення проблемної заборгованості фізосіб зараз оцінюється в 200 млрд рублів.
Наслідком несплати штрафу може бути відмова у візі країни, де утворився борг. А в разі передачі боргу на стягнення російському колектору боржника можуть чекати неприємності вже вдома.
Колектор може стягувати борг самостійно, а може подати до суду і в разі перемоги через Федеральну службу судових приставів домогтися заборони на виїзд за кордон.
За даними начальника управління організації виконавчого провадження ФССП Андрія Абрамова, в I кварталі 2013 року пристави-виконавці заборонили виїжджати з країни 141 000 громадян, передає РИА “Новости”. За весь минулий рік цифра склала 469 000. Всього зараз у виїзді за кордон через борги обмежені понад 300 тисяч осіб. Сьогодні сума боргу, через яку пристави позбавляють права виїзду, становить 10 тисяч рублів.
Торік в Національну службу стягнення надійшло 24,5 тисячі справ щодо закордонних боргів росіян на загальну суму 98 млн доларів. 70% цих справ пов’язані з неоплаченими медпослугами, 25% – штрафи за паркування. Середня сума боргу в 2012 році склала близько 4 тисяч доларів, середній термін простроченої заборгованості – близько 400 днів.
У I кварталі цього року НСВ отримала вже 9600 справ за закордонними боргами росіян на 35 млн доларів.
За матеріалами:
Відомості
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас