Як творець "Мівіни" став доларовим мільярдером


Як творець "Мівіни" став доларовим мільярдером

Засновник компанії “Техноком”, що випускає локшину швидкого приготування “Мівіну”, Фам Нят Вионг став першим в’єтнамським мільярдером.

Капітал Фама зараз оцінюється в $1,5 млрд. Фам приїхав до України після розвалу Радянського Союзу, закінчивши Московський геологорозвідувальний інститут. Разом з дружиною вони зібрали $10 тис. з родичів і друзів, на які відкрили в’єтнамський ресторан.

Потім бізнесмен почав випуск локшини швидкого приготування, створивши бренд “Мівіна”. “Українці були дуже бідні і дуже голодні”, – згадує Фам. У 2010 році бізнесмен продав свою компанію “Техноком” з виручкою в $100 млн швейцарському концерну Nestle, за оцінками, за $150 млн.

Весь цей час Фам інвестував більшу частину прибутку від продажу локшини до В’єтнаму, зайнявшись нерухомістю й будуючи курорти, торгові центри, житлові будинки. Зараз у портфель його компанії Vingroup входить 31 проект: 12 вже завершені, 3 перебувають на стадії будівництва, а інші – на стадії планування.

Нагадаємо, за оцінками Forbes, в Україні є 10 мільярдерів – Ринат Ахметов, Віктор Пінчук, Ігор Коломойський, Вадим Новинський, Геннадій Боголюбов, Юрій Косюк, Петро Порошенко, Костянтин Жеваго, Сергій Тігіпко та Андрій Веревський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua