95% шкідливих додатків для смартфонів розраховані на Android - дослідження


95% шкідливих додатків для смартфонів розраховані на Android - дослідження

Фахівці із захисту мобільних пристроїв за минулий рік виявили 65,2 тисячі шкідливих мобільних додатків, що склало на 63% більше, ніж у 2011-му. При цьому в 95% випадків віруси були розроблені для платформи Android, повідомляється в дослідженні організації NQ Mobile Security.

За даними компанії, за перший квартал 2013 року було виявлено вже понад 25 тисяч нових загроз, що свідчить про збільшення швидкості створення шкідливих додатків.

Крім того, експерти відзначають високу популярність Android-систем у вірусотворців – для Android було написано 94,8% мобільних вірусів.

Всього ж за 2012 рік було заражено близько 33 мільйонів пристроїв, що працюють під цією операційною системою. Така популярність Android у авторів шкідливого програмного забезпечення пояснюється зростаючою поширеністю платформи: щодня Google відзначає понад 1,3 мільйона активацій.

Встановлено, що 65% зафіксованих шкідливих додатків є варіаціями шпигунських модулів, троянів і т.д. Таким чином, основна мета шахраїв полягає у викраденні особистих даних користувачів. Проте близько 7% зловмисних програм націлені на виведення з ладу мобільних пристроїв.

Нагадаємо, згідно з дослідженням компанії NQ Mobile Security, в 2012 році частка шкідливих програм для мобільних платформ зросла на 163%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua