Створення фінансової поліції зашкодить інвестиційному клімату України - експерт


Створення фінансової поліції зашкодить інвестиційному клімату України - експерт

Створення нової силової структури – фінансової поліції – погіршить інвестиційний клімат в Україні, що в свою чергу призведе до значного скорочення припливу іноземних інвестицій і навіть їх відтоку з вітчизняної економіки.

Про це сказано в коментарі адвоката, партнера юридичної фірми «КПД Консалтинг» Кирила Козака.

«Початковим етапом оптимізації (вдосконалення) системи боротьби з економічною злочинністю має бути подолання корупції в правоохоронних органах», – зазначив юрист.

Одночасно К.Козак навів приклад зі створенням в Казахстані фінансової поліції, яка дублювала функції інших правоохоронних органів, що зрештою призводило до сутичок між ними.

«Тут проявилася специфіка державного режиму, яка вплинула і на основні цілі, які переслідує фінансова поліція», – зазначив представник «КПД Консалтинг».

Прикладами вдалого реформування системи боротьби з економічними злочинами шляхом створення єдиного органу юрист назвав країни Західної Європи, США. Разом з тим він підкреслив, що там відповідні служби працюють на захист держави, а не окремих бізнес-груп.

«У цих країнах державна влада не заполітизована до такого рівня, як в Україні», – резюмував К.Козак.

Як повідомлялося, на початку березня ЗМІ повідомили, що уряд підготував проект закону про створення Служби фінансових розслідувань. Відповідно до оприлюдненої інформації, дана служба буде володіти широкими повноваженнями з проведення фінансових розслідувань, і підпорядковуватися безпосередньо Президенту України.
Пізніше перший віце-прем’єр Сергій Арбузов заявив, що законопроект вимагає ідейного опрацювання.

14 березня прем’єр-міністр України Микола Азаров дав розпорядження відповідним міністерствам і відомствам не розглядати проект закону про створення Служби фінансових розслідувань. Таке рішення голова уряду ухвалив після вивчення ситуації, у зв’язку з тим, що законопроект не відповідає вимогам часу.

Раніше в коментарі УНІАН партнер юридичної фірми «Лексфор» Юрій Семенюк сказав, що, у разі створення, фінансова поліція може стати світовим рекордсменом за масштабом повноважень.

Президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер додав, що створення фінансової поліції зміцнить авторитаризм влади.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua