Газпром збудує газопровід "Ямал-Європа-2" в обхід України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Газпром збудує газопровід "Ямал-Європа-2" в обхід України

Енергетика
1327
ВАТ “Газпром” і АТ “ЄвРоПол ГАЗ” підписали меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації проекту “Ямал-Європа-2” (друга гілка газопроводу Ямал-Європа) через територію Польщі в напрямку Словаччини та Угорщини потужністю не менше 15 млрд куб. м газу на рік. Як повідомила прес-служба “Газпрому”, документ підписали голова правління “Газпрому” Олексій Міллер і генеральний директор АТ “ЄвРоПол ГАЗ” Мирослав Добрут в Санкт-Петербурзі.
У той же час техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту має бути підготовлено протягом шести місяців.
Як наголошується в повідомленні, газопровід дозволить збільшити транзитні потужності для постачання газу в Польщу, Словаччину та Угорщину, а також скоротити витрати при його транспортуванні. Крім того, проект дозволить у перспективі наростити обсяги експорту російського газу до країн Центральної Європи.
“Проект “Ямал-Європа-2” передбачає будівництво додаткових газотранспортних потужностей для забезпечення надійного, гарантованого постачання російським газом європейських споживачів. Маршрут газопроводу пройде по території Польщі, а проектні та будівельні роботи будуть виконані за активної участі наших польських партнерів”, – сказав Міллер .
Будівництво другої нитки газопроводу Ямал – Європа може бути розпочато в 2018-2019 рр. Проектна потужність газопроводу – 15 млрд куб. м на рік. Ринками збуту російського газу стануть Польща, Угорщина та Словаччина.
Будівництво трансконтинентального газопроводу Ямал – Європа було розпочато в 1996 р. Лінії пз подачі газу проходять по території Росії, Білорусі, Польщі та Німеччини. Європейський союз відніс експортний коридор Ямал – Європа до пріоритетних інвестиційних проектів, реалізованих в рамках Trans-European Network (TEN, “Транс’європейські мережі”). Проектна потужність газопроводу становить 32,9 млрд куб. м на рік; загальна протяжність – понад 2 тис. км. В даний час газопровід функціонує в однонитковому варіанті.
“Газпром” активно розробляє схеми постачання газу в Європу в обхід України, оскільки його не влаштовують умови використання української газотранспортної системи (ГТС). Російський монополіст раніше заявляв, що значення української ГТС у поставках російського газу в Європу в майбутньому буде зведено до нуля. Тим не менш, “Газпром” готовий вступити в консорціум з управління ГТС України, якщо в цьому консорціумі не буде брати участь Євросоюз, на чому наполягає Україна.
Газпром збудує газопровід "Ямал-Європа-2" в обхід України
Президент України Віктор Янукович неодноразово заявляв, що модернізація газотранспортної системи і створення консорціуму неможливі без участі ЄС. У ЄС у свою чергу відзначали, що домовленості щодо ГТС повинні відповідати зобов’язанням України перед Енергетичним співтовариством. На саміті в Брюсселі Україна і Європейський союз підписали меморандум про зацікавленість ЄС у модернізації української ГТС.
За даними заступника голови правління НАК “Нафтогаз України” Вадима Чупруна, на модернізацію і реконструкцію української ГТС необхідно 5,3 млрд дол.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас