5163
Екологія Китаю продовжує страждати: повітря Пекіна відлякує гостей, а китайці не хочуть жити в "містах-примарах"
Екологія Китаю, яка і без того постійно страждає, поступово обростає клубком проблем, позбуватися яких влада КНР поки не квапиться. Згодом вирішувати питання відновлення екології країни, яка активно розвивається, буде все складніше і складніше. Багато іноземців, які приїхали на заробітки в Китай, покидають Піднебесну, а самі громадяни Китаю не хочуть жити в “містах-примарах”, тому що токсичні промислові відходи сильно забруднюють воду і повітря.
Навколишнє середовище в країні руйнується через швидку, іноді безконтрольну індустріалізацію, цитує InoPressa іспанську газету La Vanguardia. “Через гори промислових відходів у Китаї з’явилися міста-примари, де ніхто не хоче селитися”, – йдеться в статті.
Згідно зі свіжою доповіддю організації Greenpeace, в Центральному Китаї пустує 8 селищ і міст, збудованих зовсім недавно. Ці населені пункти були зведені для тих, хто позбувся житла при землетрусі 2008 року в Веньчуань. Однак люди не хочуть жити в містах, де поряд з будинками “височіють гори фосфогіпсу – високотоксичних відходів”. Висота цих куп відходів часом досягає величини самих будівель. Ті, хто все ж переїхав у це житло, стверджують, що відчувають біль, коли п’ють місцеву воду, а їхнє здоров’я в цілому погіршується.
За підрахунками експертів, в Китаї накопичилося 300 мільйонів тонн фосфогіпсу, що приблизно дорівнює 200 кілограмам на одного жителя КНР. “У Китаї взагалі навколишнє середовище сильно руйнується через швидку, іноді безконтрольну індустріалізацію”, – йдеться в статті. Від фосфатів особливо страждає екологія на півдні Китаю, найбільше ця біда зачепила провцнцію Сичуань. Багато підприємств не звертають ніякої уваги на закон, що забороняє складувати відходи менш ніж в 800 метрах від житлових кварталів. Власне, і 800 метрів – це не така велика відстань для зберігання токсичних відпрацьованих матеріалів.
Ще одна проблема – сильно забруднене пекінське повітря
У Китаї також погіршується ситуація в містах. Ще одна проблема екології республіки – забруднене міське повітря, зокрема, в Пекіні. За словами дипломатів, топ-менеджерів і представників компаній, повітря в Пекіні неймовірно забруднене. Через це звідси їдуть іноземці, які приїхали на заробітки, а залучити закордонних фахівців на роботу стає складніше, передає InoPressa слова статті з Financial Times.
Приміром, уродженка Данії Мішель Фрезіер заявила, що збирається повертатися з чоловіком і дітьми на батьківщину. “Діти не можуть гратись на повітрі, а якщо їм треба вийти на вулицю, доводиться надягати їм маски. Ну прямо як в науковій фантастиці”, – жахається вона.
Офіційної статистики забруднення повітря поки немає. Однак фірми, що обслуговують іноземців, очікують масового результату цього літа, коли закінчиться навчальний рік у школах. “Схоже, дуже багато хто, особливо сім’ї з маленькими дітьми, які прожили тут кілька років, переглядають співвідношення “витрати/якість життя” і вирішують виїхати звідси, побоюючись за своє здоров’я”, – сказав Чед Форрест з компанії Santa Fe Relocations.
У січні індикатори якості повітря, опубліковані адміністрацією Пекіна і посольством США, свідчили: іноді вміст токсичних речовин майже в 40 разів перевищував рівень, який вважається безпечним для здоров’я. Правда, відтоді ситуація покращилася, але в окремі дні заміри часто досягають небезпечного рівня. Жителям радять без потреби не виходити на вулицю.
“Більшість пекінців і фахівців-екологів вважають, що далі буде тільки гірше: уряд продовжує заохочувати колосальну експансію промисловості, вугільних електростанцій та продаж автомобілів”, – підсумовує автор статті.
Свині в річках і зелені водоймища – “світи братів Стругацьких” в КНР
Про плачевну екологічну ситуацію в Китаї останнім часом пишуть досить багато. Влада, нарешті, відчула, що екологічні проблеми – це не міфи, і збирається почати боротися із забрудненнями навколишнього середовища.
На це вплинули місцеві блогери. Вони розповіли світові про жахливі “ракові села” – поселення з безпрецедентним рівнем захворюваності на рак, який викликаний забрудненням навколишнього середовища. Місцеві жителі одного з таких сіл не лише підтвердили сумні дані про ракові захворювання, але розповіли також, що відчувають серйозні проблеми з питною водою, яка, наприклад, на озері Чаоху, судячи з фотографій, має їдко-зелений відтінок.
Відходи від алюмінієвого заводу, що розташований неподалік, отруїли не тільки водойми, але й колодязі, що забезпечують мешканців питною водою. “10 років тому вода в наших річках була такою чистою, навіть чистішою, ніж та, що зараз тече по трубах”, – розповів журналістам місцевий житель.
На сьогоднішній день в Китаї існує понад 400 таких поселень. Також, за повідомленням Financial Times, в Китаї серйозно забруднено близько 70% ґрунтових вод.
Проблеми з питною водою нещодавно поповнилися новою напастю – китайські фермери спустили в річку величезну кількість мертвих свиней та качок. Кілька тижнів тому китайська влада виловила з річки Хуанпу, що забезпечує питною водою Шанхай, більше семи з половиною тисяч свинячих туш і близько тисячі качок; свині загинули від цирковірусу, встановити причину смерті птахів не вдалося.
Офіційний представник адміністрації Сюй Вей заявив, що міський уряд веде ретельний моніторинг питної води, поки приводів для занепокоєння немає. Крім того, влада перевірила якість свинини на місцевих ринках і в супермаркетах, щоб не допустити потрапляння небезпечної для життя і здоров’я людей м’ясної продукції до споживачів.
Раніше повідомлялося, що мертві свині могли бути скинуті в річку працівниками однієї з свиноферм міського округу Цзясин в провінції Чжецзян. У деяких тушах, виловлених з річки Хуанпу, був виявлений свинячий цирковірус. Однак фахівці заспокоїли місцевих жителів тим, що цей вірус небезпечний тільки для тварин і не становить загрози для людини.
За матеріалами: NEWSru.com
Поділитися новиною