Кабмін оприлюднив "цифри підтримки" українського ГМК — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін оприлюднив "цифри підтримки" українського ГМК

Казна та Політика
1261
У рамках програми активізації економіки уряд запланував надати гарантії гірничо-металургійним підприємствам країни на 10 млрд. грн. протягом найближчих двох років
У понеділок, 25 березня, урядовий портал опублікував текст Держпрограми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки в редакції, затвердженій постановою №187 від 27 лютого поточного року. Серед іншого документ передбачає низку заходів, спрямованих на підтримку пріоритетних галузей економіки, включаючи гірничо-металургійний комплекс (ГМК) України. Необхідність такої підтримки у випадку з підприємствами ГМК обґрунтовується так.
Слабкість і цінність ГМК
У програмі вказується, що в структурі національної економіки превалюють галузі, що видобувають сировину або випускають продукцію з низьким ступенем обробки та націленістю в продажах на експорт. Але протягом 2012 року на розвиток промисловості негативно впливала несприятлива зовнішньоекономічна кон’юнктура.
“Разом з тим вітчизняний гірничо-металургійний комплекс характеризується високим рівнем зношеності основних фондів (металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів – 59%, металевих руд – 41,6%), а також використанням застарілих ресурсо- і енерговитратних технологій. В структурі виробництва вітчизняних металургійних підприємств основну частку становить ординарний металопрокат рядових марок сталі. Близько 80% продукції гірничо-металургійного комплексу експортується, що забезпечує 40% валютних надходжень у країну”, – констатується в тексті документа.
З урахуванням цих міркувань укладачі програми серед завдань держполітики на цей і наступний рік позначили “створення умов” для проведення модернізації, технічного переоснащення, перепрофілювання діючих і відкриття нових підприємств. Конкретні механізми для цього передбачені в “Плані заходів…”, який додається до тексту держпрограми.
Кому і скільки
На підтримку модернізаційних проектів в цілому по українському ГМК урядовий План передбачає 10 млрд. грн. – за допомогою надання державних гарантій за небюджетними джерелами фінансування протягом поточного і наступного року. На додачу до цього в документі йдеться про “звільнення вітчизняних підприємств” з 2013-го від сплати ввізного мита у разі імпорту обладнання, яке не виробляється в Україні і яке необхідне для техпереозброєння підприємств ГМК. Останні в поточному році можуть розраховувати також на “розробку і затвердження комплексу заходів щодо забезпечення вітчизняного ринку металобрухтом”.
Крім загальностратегічних напрямків, план Кабміну включає і точкові заходи по окремих заводах і компаніях. Так, на будівництво другої черги електросталеплавильного комплексу “Інтерпайп Сталь” (перша черга заводу вартістю близько $700 млн. була офіційно введена в експлуатацію в жовтні 2012 року. – Ред.) визначено 1,54 млрд. грн. На створення нових трубних потужностей на заводі “Інтерпайп Ніко Тьюб” – 750 млн. грн. Фінансування за даними проектами буде залучатися знову ж “в тому числі під державні гарантії”, починаючи з 2014 року.
На тих же умовах, але вже з 2013-го, отримає держпідтримку ще один модернізаційний проект в чорній металургії України – створення ливарно-прокатного комплексу на “Донецьксталі”. Обсяг фінансування в даному випадку визначений на рівні 9 млрд. грн. Нарешті, 120 млн. грн. “записані” на два програмні роки за Сумським заводом “Насосенергомаш” – для створення потужностей з випуску сталевого і чавунного литва, використовуваного в енергетичному машинобудуванні.
Загальні кошториси
Загалом по графі “Створення умов для проведення модернізації…” кабмінівський перелік фінансування передбачає “інші кошти”, в тому числі, що залучаються під гарантії в 2013-2014 роках, на загальну суму 21,836 млрд. грн. Певні заходи галузевого протекціонізму, втім, передбачені і в інших розділах цього загальнодержавного кошторису. А саме – в графі про держпідтримку високотехнологічних галузей зачеплені інтереси деяких підприємств, що випускають і обробляють кольорові метали.
Так, “Українська алюмінієва компанія “Солур” по двох проектах в поточному році може претендувати на виділення держгарантій за 1,1 млрд. грн. залучених коштів. 480 млн. грн. передбачено для організації виробництва алюмінієвого прокату на базі “Укрспецмету”.
У масштабах всієї української економіки план КМУ обумовлює дворічне фінансування “заходів з активізації” в загальному обсязі майже на 461 млрд. грн. З них за рахунок держбюджету прогнозується отримати трохи менше 47 млрд. грн., місцевих бюджетів – більше 13,9 млрд. грн., міжнародних кредитів – понад 20,5 млрд. грн. “Інших коштів”, у тому числі залучених під держгарантії, за даною програмою планується освоїти в 2013-2014 роках на порядку 379,5 млрд. грн.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас