1060
Підсумки четверга: українські дороги - у десятці найгірших у світі, Азія - мати мільярдерів і майже мобільна революція
Майже ноу-хау
Згідно з планом реформування Збройних сил України, проблему забезпечення військовослужбовців контрактної форми служби житлом будуть вирішувати за рахунок продажу непотрібного майна та власності Міністерства оборони. Про це повідомив перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Ігор Кабаненко.
“Питання полягає в тому, щоб вивільнити той ресурс, який на сьогодні має армія – це непотрібне збройним силам, непридатне майно, військові містечка, об’єкти інфраструктури, які не використовуються в інтересах оборони і не використовуються не в цьому році, а вже багато років. За експертними підрахунками – це мільярди гривень. Тобто це може бути направлено на забезпечення військовослужбовців житлом, перш за все, службовим”, – сказав він. Здається, свого часу подібну схему просував ще міністр Гриценко, нині опозиціонер. І вона дала певний позитивний результат. Чи вийде щось у нинішнього міністра? Чомусь мені здається, що це – риторичне запитання.
Наші дороги – одні з найгірших у світі
Справедливість є – жахливу якість українських доріг помітили на міжнародному рівні. Як наголошується в звіті про глобальну конкурентоспроможність, підготовленому експертами Світового економічного форуму, якість українських доріг оцінили в 2,3 бали з 7. Найгірші дороги, на думку міжнародних експертів, в Молдові – їх якість оцінили в 1,5 бала. У нижній частині списку також опинилися кілька європейських країн, включаючи Польщу (2,6 бала), Болгарію (2,5 бала) і Румунії (1,9 бала). З країн СНД до списку найгірших потрапили, крім Росії, Киргизія (2,5 бала). Найкращі дороги виявилися у Франції, Об’єднаних Арабських Еміратах і Сингапурі (всі отримали по 6,5 бала). От ви знаєте, мені чомусь здається, що для наших доріг і 2,3 бала – це багато.
Азія – мати мільярдерів
Схід стає центром не тільки виробництва, але і мільярдерів. Сьогодні стало відомо, що Азія стала найбільшим регіоном за кількістю доларових мільярдерів, найбагатший з яких є Лі Ка-Шин з Гонконгу зі статками 32 мільярди доларів. Про це повідомляється в рейтингу багатіїв китайського щомісячного журналу Hurun Report. За інформацією видання, в Азії проживають 608 доларових мільярдерів потім йде Північна Америка з 440 мільярдерами і Європа – 324 мільярдери. Примітно, але серед окремих країн перше місце за кількістю багатіїв дісталося США (409 мільярдерів). За ними йде Китай (317 мільярдерів), а сильно відстає, посідаючи третє місце – Росія (88 мільярдерів).
Надійність української космічної техніки – наше все
Надійність української космічної техніки вища, ніж у конкурентів, однак збої в роботі можливі у всіх технічних схемах. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров сьогодні під час спілкування з журналістами після відвідування виробничого об’єднання «Київприлад». Правда, тут же прозвучала обмовка – «навіть така найбільш високонадійна і високотехнологічна галузь, як космічна – ніде немає прикладів роботи, ні в Америці, ні в Європі, ні в Китаї, ні в Росії, ні в нас, щоб все працювало без збоїв. У високотехнологічних програмах і проектах, на превеликий жаль, є такі моменти. З цього не треба робити абсолютно ніяких трагедій», – сказав Азаров.
Як ви, напевно, зрозуміли, мова йде про український слід в аварії ракети-носія «Зеніт-3SL». Нагадаю – 26 лютого перший заступник керівника військово-промислової комісії при уряді РФ Іван Харченко повідомив, що причиною цієї аварії стала несправність блоків, виготовлених в Україні. Ось прем’єр все визнав. З іншого боку – з огляду на те злиденне фінансування, яке виділяється нашою владою цій неймовірно прогресивній галузі, дивно, що з нашою начинкою падають ще не всі ракети.
Проблеми в ЄС все більші
Боргові, банківські та інші проблеми країн ЄС, пов’язані з фінансами, стають все гострішими і гострішими з кожним днем. У центрі уваги – все ті ж проблемні країни. Так, сьогодні один з найбільших банків Іспанії – Bankia SA – повідомив про збиток на рівні 19,06 млрд євро ($24,9 млрд) за підсумками 2012 р., що є найбільшим збитком у корпоративній історії Іспанії. Збитки пов’язані зі списанням активів і збитковими видами діяльності. У 2011 р. збиток склав всього 2,98 млрд євро.
У Греції – інша біда. Там може початися фармацевтична криза, пов’язана з тим, що компанії припинили постачання ліків в країну внаслідок низьких цін і несплати партнерів за рахунками. Вже зараз в аптеках Греції не вистачає сотень ліків, і незабаром ситуація ускладниться – багато грецьких компаній не платять за своїми рахунками, так що багато закордонних постачальників припиняють співпрацю. Уряд Греції опублікував список з 50 фармацевтичних компаній, які планують призупинити постачання. До нього увійшли найбільші корпорації, наприклад Pfizer, Roche, Sanofi і GlaxoSmithKline.
Майже мобільна революція
Ну, і на завершення – приємна новина. Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на засіданні 28 лютого затвердила положення про надання послуг з перенесення абонентських номерів (MNP) і використання персональних номерів, повідомили в прес-службі регулятора. Положення визначає права та обов’язки операторів телекомунікацій, адміністратора центральної бази даних (ЦБД) і абонентів, які бажають скористатися послугою перенесення номера. Як повідомили в прес-службі, згідно з ухваленим положенням, мобільні оператори зобов’язані впровадити послугу до кінця осені цього року, фіксовані оператори – частину положень до 2015 року, частину – до 2025 року.
Невелике нагадування – дані зміни до закону були схвалені 1 липня 2010 року. Згідно з ними, оператори повинні були почати надавати цю послугу з 1 січня 2011 року, проте до цих пір послуга не надається. Залишається тільки сподіватися, що тепер, коли, начебто законодавча проблема вирішена, восени нас чекає приємний сюрприз.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною