0 800 307 555
0 800 307 555

Частка простроченої заборгованості за кредитами в 2012 році скоротилась на 0,7 п.п. - НБУ


Частка простроченої заборгованості за кредитами в 2012 році скоротилась на 0,7 п.п. - НБУ

Частка простроченої заборгованості в загальному обсязі наданих кредитів у 2012 році скоротилася на 0,7 відсоткового пункту – до 8,9%, повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ).

“Поліпшилася якість кредитних операцій банків. Прострочена кредитна заборгованість за 2012 рік зменшилася майже на 7 млрд грн, а її частка в загальному обсязі наданих кредитів – з 9,6% до 8,9%”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, обсяг загальних активів банків за минулий рік виріс майже на 5% – до 1,3 трлн грн: зростання активних операцій банків відбулося переважно в національній валюті.

“У трійку лідерів серед банків, які найбільше наростили активні операції, входять Ощадбанк, Укрексімбанк і ПриватБанк”, – цитується в повідомленні заступник голови НБУ Олексій Ткаченко.

Щодо кредитування реального сектора в повідомленні наголошується, що обсяг кредитів збільшився за минулий рік майже на 5% – до 610 млрд грн.

При цьому НБУ зазначає, що обсяг коштів банків на кореспондентському рахунку в центральному банку виріс на 12% – до 25 млрд грн, що свідчить про підвищення рівня ліквідності банків.

“Серед банків, залишки коштів яких на коррахунку в НБУ зросли більше, – державні банки, а також: Укрсоцбанк, Райффайзен Банк Аваль, ПриватБанк”, – наголошується в повідомленні.

Зобов’язання банків, за даними НБУ, за минулий рік збільшилися на 7% – до 958 млрд грн. Найбільшу частину приросту зобов’язань склали кошти населення, обсяг яких на рахунках в банках виріс на 19% – до 364 млрд грн.

“Зростання обсягів коштів, залучених банками від населення, яке триває протягом останніх трьох років, є свідченням зміцнення довіри до банківської системи. Саме ці кошти є основним джерелом кредитної підтримки економіки”, – підкреслюється в повідомленні.

Обсяг коштів суб’єктів господарювання виріс в 2012 році на 9%.

Щодо статутного капіталу в повідомленні вказується, що за минулий рік його розмір зріс більш ніж на 3 млрд грн, до 175 млрд грн, найбільший розмір статутного капіталу мають державні банки і ПриватБанк.

“Після трьох років збиткової діяльності вітчизняний банківський сектор вийшов на прибутковий рівень. За підсумками 2012 року прибуток системи банків становив майже 5 млрд грн. Серед банків, які продемонстрували найкращий фінансовий результат у 2012 році, такі банки, як ПриватБанк, Укргазбанк, ВТБ Банк, Ощадбанк”, – йдеться в повідомленні.

“На сьогодні у нас є всі підстави сподіватися, що ці позитивні тенденції в діяльності банків будуть закріплюватися і надалі”, – відзначає О.Ткаченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua