Банківської таємниці у Швейцарії більше не існує — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банківської таємниці у Швейцарії більше не існує

2170
У Швейцарії набув чинності закон “Про міжнародну допомогу в податкових питаннях”. У відповідності з ним дані про дії іноземних клієнтів швейцарських банків вже з 1 лютого 2013 р. можуть стати надбанням правоохоронних органів держав, з яких ті приїхали. Приводом для розкриття банківської таємниці можуть стати підозри в порушенні податкового законодавства, йдеться в повідомленні, опублікованому на урядовому порталі.
Відзначається, що закон був ухвалений парламентом Швейцарії 28 вересня 2012 р. У повідомленні уряду країни йдеться про те, що термін для скликання референдуму, який міг би вплинути на дане рішення, закінчився 16 січня, і в зв’язку з цим закон набирає чинності з лютого.
Відтепер влада Швейцарії, у відповідності з ухваленою нормою, буде приймати іноземні запити про ті дії клієнтів банків, які можуть бути спрямовані на приховування податків.
“У таких запитах повинен міститися опис дій клієнта банку. Запити, здійснені з метою отримання інформації про клієнтів, не будуть прийматися”, – йдеться в урядовому повідомленні.
Нагадаємо, що на початку січня 2013 р. стало відомо, що заснований ще 1741 р. найстаріший приватний банк Швейцарії Wegelin & Co припинить своє існування після гучного скандалу з податковими махінаціями. Раніше представники банку визнали на суді в Нью-Йорку, що Wegelin & Co допомагав деяким американським клієнтам приховувати від податкових служб великі суми грошей, розміщуючи ці кошти на прихованих рахунках. Банк зобов’язали виплатити уряду США 57,8 млн дол штрафу за допомогу своїм американським клієнтам в ухиленні від сплати податків.
Серйозного удару знаменитій швейцарській банківській таємниці було завдано в 2011 році, коли американська влада змусила банк UBS видати дані приблизно про 4,5 тис. вкладників, підозрюваних в ухиленні від податків. Все це сталося за згодою уряду країни. Крім того, кредитор дав згоду на виплату США 780 млн дол штрафів в рамках досудового врегулювання спору. Це створило прецедент, істотно підірвало віру в конфіденційність заощаджень в Швейцарії, і багато вкладників того ж UBS почали масово вилучати свої гроші і переводити їх в інші країни.
Швейцарія схвалила закон про банківську таємницю, яка гарантує конфіденційність відомостей про вклади у швейцарських банках, ще в 1935 р. Тим часом Євросоюз і США чинили тиск на цю країну, наполягаючи на забезпеченні більшої прозорості діяльності банків та вимагаючи розкриття інформації про деяких громадян, які використовують рахунки в швейцарських банках для ухилення від сплати податків.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас