Тисячі українських металургів протестують проти скорочень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тисячі українських металургів протестують проти скорочень

2009
Криза в металургії. Проблема – в різкому падінні попиту на сталь і дорогій електроенергії. Підприємства зупиняються. Персонал – під загрозою скорочення. Тільки сьогодні в двох містах – Кривому Розі та Донецьку – на мітинги вийшли тисячі людей. Відразу з кількох регіонів передають наші кореспонденти.
Начальник одного з цехів Запорізького підприємства досі не вірить, що печі найбільшого в Європі виробника феросплавів ось уже кілька днів як – зупинені.
Сергій Ралко, начальник цеху №3 ПАТ Запорізький завод феросплавів
- Коли ми зупинялися в кризу в 2008 році, ми знали, що ми там будемо стояти, ну місяць, так. І ми запустили. Ми не заварювали печі, ми не зливали воду. То зараз ніби взагалі незрозуміла ситуація, скільки ми будемо стояти.
Під загрозою скорочення більше двох тисяч заводчан. Знайти нову роботу їм буде нелегко. У списку актуальних вакансій у центрах зайнятості металургів немає.
Сергій Бордюжа, кореспондент
- Цех з виробництва металевого марганцю – серце комбінату. Ще недавно на його території працювало близько 400 людей. Сьогодні тут незвично – порожньо і тихо.
Все через те, що феросплавну галузь не підтримали на державному рівні, розповідає керівник заводу. Тут так і не дочекалися від Кабміну обіцяного на початку осені зниження тарифу на електроенергію. У собівартості продукції вона становить майже 50 відсотків. У підсумку, у заводу багатомільйонні збитки.
Павло Кравченко, голова правління ПАТ Запорізький завод феросплавів
- З 1-го жовтня ми повинні були вже працювати на тарифі, який встановив або визначив безпосередньо президент. Це не тільки порятунок підприємства, це його розвиток був. Але це ж не виконали.
До квітня зупинений і Донецький електрометалургійний завод. Тут випускали сталь на експорт в США і Європу. Зараз виробництво нерентабельне – через зростання цін на сировину і падіння попиту на метал на світовому ринку. Більше двох тисяч робітників вже відправили у відпустку.
Анатолій Пряженцев, машиніст тепловоза залізничного цеху Донецького електрометалургійного заводу
- Пообіцяли нам виплачувати 75% від тарифної ставки – це тим, хто зараз сидить удома. На деякий час буду щось шукати, якось підробляти.
Коментувати ситуацію на камеру керівництво підприємства відмовилося. Однак у листі нас запевнили – зроблять все, щоб зберегти всі робочі місця.
А це працівники “Криворіжсталі”. Вони мітингують біля прохідних заводу. Більшість з них потрапили під скорочення. За останні п’ять років на підприємстві вже звільнили 26 тисяч працівників. У планах – ще 18 тисяч.
Вікторія Жепа, працівник заводу
- Залишаться люди жебраками, абсолютно не буде чим годувати сім’ї. Це ж взагалі якесь свавілля, стільки людей звільнити! За що годувати дітей, вчити?
Економіст Ельдар Газізуллін говорить: історія цих трьох метзаводів – наслідок світової кризи. Через неї за кордоном стали менше будувати нерухомості, збирати авто, а значити – купувати для них український метал.
Ельдар Газілуллін, економіст міжнародного центру перспективних досліджень
- Шанси галузь має, треба продовжувати реструктуризацію, інвестиції в нові процеси технологічні, і підвищувати продуктивність праці. Очевидно, що будуть власники підприємств звільняти працівників.
Прогноз економіста невтішний: світовий попит зросте не раніше кінця наступного року. Україна ж виробляє в три рази більше металу, ніж споживає сама. А тому кожна світова криза буде невідворотно бити по вітчизняних металургах.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас