Форекс - огляд ринку за четвер і прогноз на п'ятницю


EUR все ж зумів знайти в собі сили і реабілітуватися, а ось у GBP нічого не вийшло, що тільки підтверджує правильність наших недавніх припущень про масштабну зміну настроїв на ринку. У підсумку, EUR/USD закрила день в районі 1,3375, а GBP/USD – в області 1,60.

Отже, іспанський аукціон знову пройшов на ура: вдалося продати бондів на 4,5 млрд. євро при зниженні прибутковості до 5,698% від 6,002% за довгостроковими облігаціями. Крім того, європейські офіційні особи не зіграли свою роль: Ван Ромпей заявив, що Європа повинна повернутися у фазу зростання в 2013 р. На цьому тлі EUR/USD від рівня відкриття 1,3283 дісталася до максимуму 1,3386 і втратила лише 10 пунктів до закриття. До речі, цікаву динаміку показала і EURCHF, пройшовши бар’єр 1,24 і відзначивши максимум 1,2485 – рівень, який ми не бачили з 15 травня 2011 року. Попереду тепер сильний опір 1,25.

GBP/USD продовжує здійснювати спроби пробратися в район 1,59. Економічних передумов для цього вчора не було зазначено, а ось технічних хоч відбавляй. І низка нижчих мінімумів на часовці, і сформована подвійна вершина на днюванні. Однак, у підсумку, пара відкрила день на 1,5999, скотилася до мінімуму 1,5954 і завершила торги в районі відкриття.

Як і передбачалося, під кінець тижня в передчутті наближення засідання Банку Японії з монетарної політики інвестори почали повертатися до ієни, враховуючи досить привабливі рівні закриття в середу. Отже, від рівня відкриття 88,38 пара скотилася до 88,13, спровокувавши спрацьовування стопів. Денний максимум був відзначений на 90,12 (!), причому завершення торгової доби сталося зовсім недалеко від нього.

Прогноз на п’ятницю, 18 січня 2013 року

Сьогоднішній день може виявитися дуже цікавим, хоча на порядку денному з релізів лише китайський ВВП за 4 квартал і британські роздрібні продажі за грудень. Однак і той, і інший показник можуть викликати непогану реакцію на ринку.

Почнемо з уже традиційного опису настрою та інтересів інвесторів. За минулий день увага гравців перемкнулася на швидке засідання з монетарної політики Банку Японії (відбудеться 21-22 січня), а також тимчасове вирішення проблеми з держборгом США. Якщо бути точним, це ще не дозвіл, а лише чутки про те, що тимчасова угода досягнута. Однак і цього достатньо (укупі з коментарями Fitch про те, що поки рейтингу Штатів нічого не загрожує), щоб знову повернути попит на активи і підготувати сприятливу обстановку для нової атаки EUR/USD на 1,34. У разі дуже ймовірного прориву, пара може пройти відразу на 20-30 пунктів вище, так як в цьому районі зосереджено чимало стопів. До речі, перевищення прогнозів щодо ВВП Китаю може стати прекрасним каталізатором зазначеного прориву.

Що стосується GBP/USD, пара явно в режимі продажів, і не факт, що навіть ринковий оптимізм зможе повернути на неї попит. Лише дійсно сильні показники роздрібних продажів можуть проштовхнути пару в район 1,6060, однак подальший рух буде ускладнено: ціни вже тупцювали в цьому районі на початку січня, і там же завдяки щасливому випадку проходить 200-денна середня змінна (1,6066).

Що стосується USD/JPY, щасливий час настав – мрії Абе збулися вчора під кінець торгової доби. Пара примудрилася відзначити 90,12, але тут же відкотилася нижче. Прецедент створено, і далі залишається тільки чекати продовження. Головне, щоб офіційні особи Японії нас не розчарували. До речі, вчорашня пояснювальна від міністра економіки (саме його слова про те, що різке здешевлення ієни небезпечно, призвели до відкоту валюти на початку тижня) тільки підтверджує рішучість японських політиків. Отже, Акіра Амарі заявив, що ЗМІ перебрехали його слова, витягши їх з контексту. Таким чином, на шляху USD/JPY ніхто не стоїть, за винятком сильних технічних рівнів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:forexclub
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua