0 800 307 555
0 800 307 555

Форекс - огляд ринку за понеділок і прогноз на вівторок


Православне Різдво не змогло відновити попит на ризиковані активи, бо віра в американський долар все ж поки непорушна. У підсумку, EUR/USD закрила день в районі 1,3110, а GBP/USD – в області 1,61.

EUR/USD пережила фіксацію прибутку під час азіатської сесії і консолідацію під час європейської. Як повідомив офіс Eurostat, індекс PPI в єврозоні за листопад продемонстрував динаміку на рівні -0,2% м/м і +2,1% р/р проти прогнозів 0,0% і +2,4%. Втім, навряд чи це має якесь значення для пари, враховуючи її очікування засідання ЄЦБ відносно монетарної політики. Пара відкрила день на 1,3081, досягла мінімуму 1,3016, але відкотилася в район 1,3110 до закриття.

GBP/USD намагається підібратися до сильного рівня підтримки у вигляді 1,60, чому немало сприяють ринкові настрої. Зі звітів вийшли лише дані щодо ринку житла від Halifax, підтвердивши, що ціни зросли на 1,3% в грудні проти +1% раніше, за даними HBOS. Тим не менш, у річному вирахуванні ціни на житло Halifax впали на 0,3% за 3 місяці по грудень після падіння на 1,3% за 3 місяці за листопад і вище прогнозів -0,6%. Все це говорить про тривалу слабкість такого важливого сектора британської економіки. Пара відкрила день на 1,6074, досягла мінімуму 1,6020, але відкотилася в район 1,6095 до закриття.

Ієна трохи зміцнилася протягом дня, чому знову підіграли коментарі офіційних осіб Японії, тепер більш стримані коментарі. Міністр фінансів Асо відзначив, що «уряду необов’язково укладати політичну угоду з Банком Японії». Це змусило ринки подумати про те, що Абе йде назад у своїх нападках на центробанк. У підсумку, USD/JPY відкрила день на 88,11, досягла мінімуму 87,62 і закрилася зовсім недалеко від цього рівня.

Прогноз на вівторок, 8 січня 2013 року

Отже, сьогодні почнеться сезон публікації звітів щодо прибутків. Фактично, звичайно, не сьогодні, так як Alcoa опублікує свої дані вже після закриття американського ринку, однак інвестори можуть підготувати позиції в очікуванні перших цифр. На поточний момент, прогнозується зростання прибутків на 2,4%, тим не менш, це набагато нижче від початкових прогнозів у розмірі 9,2%-вого зростання, опублікованих 30 вересня. Причому, швидше за все, хороше зростання покаже лише фінансовий сектор, а високотехнологічні компанії опиняться на «лаві запасних». Це може підбадьорити USD, і відправити EUR і GBP на тестування найближчих підтримок.

З валютних драйверів ми не стали б приділяти особливу увагу показникам. Швидше, навіть інтерес можуть викликати виступи керуючих регіональних ФРБ. Вся справа в тому, що саме натяки в їх коментарях дадуть зрозуміти, чи правда Федрезерв розглядає можливість завершення ери кількісного пом’якшення вже в 2013 році.

Першим почне Лекер вже сьогодні, потім Буллард і Кочерлакота в середу, а наостанок виступить Плоссер в п’ятницю. Особливо звернемо увагу на Булларда, який буде брати участь у голосуванні FOMC, причому ще неясно яку позицію він займе. Якщо натяки будуть знайдені, прорив 1,30 і 1,60 по EUR/USD і GBP/USD, відповідно, ще не виключений.

USD/JPY – це окрема історія. Вона почала корекційний відкат, частково завдяки і цікавим висловлюванням японського уряду. Крім міністра фінансів, відзначився ще й голова японського бізнес-лобі Хіромаса Йонекура, який заявив, що поточний рівень пари на 88,00 цілком прийнятний. Серйозний аргумент, щоб зупинитися. І дійсно цілком можливий відкат у район 87,00, однак ми б використовували його як можливість купівлі на мінімумах, так що метою все ще бачимо 90,00. Попереду засідання Банку Японії і зміна цільового рівня інфляції, не забувайте.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua