1822
ООН крадькома нападає на інтернет
Допустити, щоб чиновники перекроїли інтернет, – все одно що довірити горилі скрипку Страдіварі, обурюється оглядач The Wall Street Journal Л.Гордон Кровіц. Він має на увазі, що з наступного тижня регулювання інтернету може перейти від некомерційних організацій до ООН. Багато держав-членів ООН – проти відкритого інтернету, застерігає автор.
“Щоб повернути вільний віртуальний світ у минуле, до держконтролю аналогової ери, Китай, Росія, Іран і арабські країни намагаються захопити орган ООН, який не має до інтернету ніякого відношення”, – йдеться в статті. Більше року ці країни домагаються, щоб Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ) взяв на себе регулювання інтернету. Наступного тижня на конференції МСЕ будуть розглянуті проекти нового міжнародного договору.
На даний момент інтернет саморегулюється, продовжує автор. Саме тому інтернет – одне з небагатьох місць, де можна займатися інноваціями, не оформлюючи жодних дозволів.
Але проекти нового договору МСЕ стривожили Кровіца. Наприклад, правило, яке зобов’яже американські сайти платити місцевим мережам за кожного свого закордонного відвідувача. Чому авторитарні країни просувають цю ідею? “Вони сподіваються, що їх громадян відріжуть від американських сайтів, які вирішать, що обслуговування іноземних відвідувачів обходиться занадто дорого”, – відповідає автор.
Росія та Іран також домагаються, щоб МСЕ дозволив їм відслідковувати інтернет-трафік, який передається через їхні країни або в їхні країни. “Хочуть підслуховувати або блокувати доступ”, – робить висновок Кровіц.
Автор закликає делегацію США на конференції МСЕ “наполегливо проповідувати переваги відкритого інтернету”. Мільярди користувачів розраховують на Америку, підсумовує він.
Л.Гордон Кровіц
За матеріалами: Inopressa
Поділитися новиною