3893
Маловідомі компанії почали експорт бензину з України у великих обсягах - джерело
Маловідомі компанії ТОВ “Зовнітрансгаз” (Сімферополь, АРК), ПП “Армада-Плюс” (Світловодськ Кіровоградської обл.) І ДП “Петрол” (МПП “Петрол-Форвардинг”, Одеса) в жовтні експортували близько 117 тис. тонн бензину на адресу компанії Zevidon Trading Ltd (Беліз), повідомило джерело на ринку.
“За документами паливо транспортувалося автоцистернами (невідомо звідки) до танкерів. Далі нібито відправлялося в Беліз. Все це малореально, навіть з технічної точки зору”, – висловило джерело свої сумніви стосовно достовірності цих операцій.
Співрозмовник уточнив, що найбільший Кременчуцький НПЗ в піки своєї діяльності відвантажував через автоналив близько 120 тис. тонн палива, але не на місяць, а на рік.
При експорті 117 тис. тонн бензину держава могла нарахувати компаніям відшкодування податку на додану вартість в обсязі близько 200-300 млн грн, відзначило джерело.
Раніше в цьому році на ринку вже з’являлася інформація про операції, які викликають сумніви, але стосувалася вона імпорту бензинів у нашу країну. За даними джерел в Державній митній службі та “Укрзалізниці”, починаючи з травня, спостерігалося істотне перевищення обсягів палива, фактично поставленого на внутрішній ринок залізничним транспортом, з обсягами розмитненого бензину, що може свідчити про застосування схеми “обірваного транзиту” для імпорту бензину в Україну без сплати акцизу і ПДВ.
За підсумками дев’яти місяців такі розбіжності склали 397,2 тис. тонн, що відповідає сплаті акцизу і ПДВ на суму близько 1,4 млрд грн.
Згідно з даними джерел, із зазначеної кількості 368 тис. тонн надійшло на три станції: “Миронівка” (Київська обл.), “Світловодськ” (Кіровоградська обл.) та “Чорноморська” (Одеська обл.), в яких, зокрема, мають свої митні склади зазначені вище три компанії.
На думку джерел на ринку, такі дані можуть свідчити про здійснення імпортних і експортних поставок бензинів через три залізничні станції однією і тією ж групою, хоча офіційні коментарі зацікавлених відомств: Державної податкової служби, Держмитслужби, уряду або правоохоронних органів на цю інформацію, яка частково раніше вже публікувалася в пресі, відсутні.
Зокрема, видання “Forbes. Україна” стверджувало, що даною групою виступає “Газ України”, її власником є харківський бізнесмен Сергій Курченко, можливо пов’язаний з сином генерального прокурора України Артемом Пшонкою, проте сама група спростувала цю інформацію.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною