8 чиновників, які запевняли, що подорожчання хліба не буде


8 чиновників, які запевняли, що подорожчання хліба не буде

Вчора, 12 листопада, найбільший виробник хліба в столичному регіоні – холдинг «Київхліб» – підвищив ціни на свою продукцію. Вранці залишки позавчорашніх партій хліба продавалися в торгових мережах ще за звичною для киян ціною, але на свіжий хліб вже були актуальні нові розцінки. «Український столичний подовий» хліб подорожчав на 0,68 грн. – до 4,68 грн./шт., батон «Київський» – на 0,34 грн., до 3,84 грн./шт.

Перше з 2010 р. подорожчання хліба в столиці було назрілим і не викликало здивування. Дивним було інше – як завзято українські чиновники всіх рівнів заперечували неминучий факт.

Вперше про прийдешнє подорожчання стало відомо на наступний день після парламентських виборів. Два тижні, що минули з тих пір, чиновники витратили на те, щоб спростувати цю інформацію. Перелік факторів, які не дозволили б хлібу дорожчати, був значним: інтервенції зерна, дешеве борошно Аграрного фонду, підтримка пекарів на урядовому рівні.

Не менш солідними були і персони заявників: в стабільності цін на хліб поспішили запевнити міністр аграрної політики, столична влада і прем’єр-міністр Микола Азаров. Заяви про підвищення цін останній іменував не інакше як чутками і підступами політичних опонентів.

«Після того як опозиція в Києві виграла вибори, вони в той же день оголосили про підвищення цін. Осміліли. Ми їх поправили», – написав Микола Азаров на своїй офіційній сторінці в мережі Facebook 2 листопада, додавши, що в країні «достатні запаси і зерна, і борошна ще з урожаю минулого року, тобто закупленого за старими цінами».

Вчора на поставлене на тому ж ресурсі питання Forbes.ua «Як розуміти підвищення цін на хліб у Києві» прем’єр відповісти не встиг. Лише в коментарях з’явилося посилання на новину про те, що «Київхліб» реалізував підвищення цін в односторонньому порядку, без погодження з місцевою владою.

Forbes.ua згадав імена чиновників, які до останнього заперечували близьке подорожчання хліба.

 • 10.2012, губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк, повідомлення прес-служби Київської облдержадміністрації*
 • Ми задекларували втримання цін на хліб на нинішньому рівні і таких гарантій чітко дотримуємося.

  Відкриття обласного хлібокомбінату (хлібопекарський комплекс у Васильківському районі. – Forbes.ua) на Київщині забезпечило втримання стабільної ціни на соціальні сорти хліба. Відповідний договір укладено з власником заводу на три роки, тому заяви про підвищення ціни на хліб до 5 гривень для жителів області залишаються тільки заявами і не мають нічого спільного з реальністю.

 • 10.2012, начальник Головного управління цінової політики КМДА Василь Яструбинський, на прес-конференції*
 • Попередні розрахунки показують, що на соціальні сорти хліба ціни можуть не змінюватися, і вони повинні залишатися на попередньому рівні.

  На сьогоднішній день виробники хлібобулочних виробів не надали обґрунтованих розрахунків щодо підвищення цін на соціальні сорти хліба. «Київхліб» вважає, що ціни на хліб в Києві необхідно підвищувати.

  Розглянувши попередні матеріали, міська влада не знаходить підстав для того, щоб на соціальні сорти хліба ціни в Києві були підвищені. Ситуація стабільна, і ці сорти хліба будуть залишатися з колишніми цінами.

 • 10.2012, віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, на брифінгу в Кабміні*
 • У рамках засідання Кабінету міністрів питання цін на соціальні сорти хліба не розглядалося. Однак у рамках поїздок по регіонах я відвідував такі виробництва, і ми готові їх підтримувати якраз з метою недопущення підвищення цін.

  Ми їм готові допомогти, щоб не підвищувалися ціни на соціальні сорти.

 • 10.2012, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк, на брифінгу в Кабміні*
 • Підвищення ціни на хліб не повинно бути, тому що у нас зараз в Аграрному фонді майже 2 млн тонн зерна.

  Якщо хтось буде піднімати ціни на хліб, то це, одним словом, несумлінний бізнесмен… У тематиці цін на хліб взагалі зараз питань не повинно бути ніяких.

 • 10.2012, перший заступник голови столичної адміністрації Олександр Мазурчак, під час прямого ефіру на телеканалі «Київ»*
 • Соціальний хліб залишається захищеним. Немає причин для занепокоєння – він не подорожчає. Я не бачу ніякого зв’язку між цими виборами і тарифами.

  Якщо хто хвилювався, що після виборів почнеться подорожчання, то він робив неправильні висновки.

 • 11.2012, генеральний директор Аграрного фонду Ігор Якубович, в офіційному повідомленні прес-служби Мінагропроду*
 • Хлібопекарські підприємства регіонів України сьогодні продовжують закуповувати борошно для виробництва хліба за низькими цінами. Тому підстав для подорожчання «соціального хліба» немає.

  Ціна на борошно, яке реалізує Аграрний фонд, на 15-20% нижча від ринкової.
 • 11.2012, прем’єр-міністр України Микола Азаров, в мережі Facebook*
 • Ніяких підстав для підвищення цін на соціальні сорти хліба немає. У нас достатні запаси і зерна, і борошна ще з урожаю минулого року, тобто закуплені за старими цінами.

 • 11.2012, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, на брифінгу в Кабміні*
 • Минулого тижня питання цін на хліб було актуальним і викликало інформаційну хвилю. Стрімке подорожчання продовольчої пшениці та жита на внутрішньому ринку і, в першу чергу, на зовнішньому, викликає хвилювання. Але сьогодні Аграрний фонд має в повному обсязі запаси – 2 млн тонн продовольчого зерна – і він активно почав інтервенцію на внутрішній ринок для пекарів і роздрібної торгівлі борошном. Уряд не допустить зловживань на цьому (хлібному. – Forbes.ua) ринку.

  Ганна Ковальчук

  • i

   Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  Також з цієї теми: Що відбувається з цінами?
  Дивись також
  Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
  грн
  Замовити кредит онлайн
  Топ новини
  Обговорюють

  Читають

  В Контексті Finance.ua