ЦВК просить у Ради не перевиборів, а їх законодавчого забезпечення


ЦВК просить у Ради не перевиборів, а їх законодавчого забезпечення

Центральна виборча комісія у своєму зверненні до парламенту з приводу перевиборів в проблемних округах просить його не призначати перевибори в Україні, а тільки забезпечити необхідне законодавство для організації їх проведення, а Кабінет міністрів – ініціювати забезпечення відповідного фінансування в державному бюджеті. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив член ЦВК Михайло Охендовський.

“Для ЦВК немає абсолютно ніякого значення, який склад Верховної Ради України буде розглядати питання про внесення змін до закону про вибори народних депутатів України, які необхідні для призначення і проведення повторних виборів… в одномандатних виборчих округах. В даний час з юридичної точки зору ситуація дуже проста. ЦВК визнала необхідність проведення повторних виборів у п’яти одномандатних виборчих округах як єдиний засіб відновлення порушеного права виборця і кандидата в народні депутати України. Далі рухатися в цьому питанні за чинного законодавства ЦВК не може, оскільки, відповідно до чинного закону про вибори народних депутатів України, повторні вибори можуть бути проведені в одномандатному окрузі тільки в тому випадку, якщо чергові вибори визнані такими, що не відбулися… по-перше, коли в окрузі балотувався тільки один кандидат і набрав менше 50% голосів виборців, і по-друге, коли в окрузі на момент завершення реєстрації кандидатів не був зареєстрований жоден кандидат”, – пояснив Охендовський.

Відповідно, зазначив він, наразі не існує жодної підстави, за якими ЦВК могла б призначити повторні вибори народних депутатів в п’яти одномандатних виборчих округах.

“Тобто, для того, щоб таке рішення було ухвалено, необхідні … по-перше, законні підстави для ухвалення рішення про призначення виборів, які мають відбутися в останню неділю 60-ти денного терміну з дня їх призначення та виділення необхідних коштів у державному бюджет України. Коли ці дві складові будуть враховані, ЦВК може ухвалити відповідне рішення”, – зазначив Охендовський.

За його словами, саме тому ЦВК звернулася з відповідною постановою у парламент і Кабінет міністрів України для ухвалення ними рішень про проведення виборів народних депутатів України в проблемних округах.

“Ні в якому разі ми не мали на увазі того, що ці вибори повинні бути призначені якимось іншим органом, ніж ЦВК. Цілком очевидно, що тільки ЦВК може призначати повторні вибори, але для ухвалення рішення нам необхідні відповідні законні підстави”, – пояснив Охендовський.

Як повідомлялося, заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера повідомив, що повторні вибори народних депутатів в проблемних округах можуть відбутися не раніше березня.

“На мій погляд, перевибори можливі у термін більше двох місяців хоча б з тієї причини, що Верховна Рада 7 скликання повинна обрати керівництво”, – підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua