З листопада до грудня Німеччина буде постачати газ Україні


З листопада до грудня Німеччина буде постачати газ Україні

НАК «Нафтогаз України» і RWE (Німеччина) підписали контракт на постачання близько 1 млн кубометрів природного газу на добу протягом листопада-грудня 2012 року.

Про це повідомив директор департаменту балансів газу, метрології та обліку газу і нафти Павло Афанасьєв міжнародному агентству Argus Media.

За його словами, газ буде поставлятися в Україну з Польщі через ГВС «Дроздовичі», по одній з ліній газопроводу, що з’єднує системи передачі двох країн.

Афанасьєв також уточнив Argus Media, що ціна імпортованого RWE газу буде незначно нижчою від ціни російського газу, який закуповується «Нафтогазом» у «Газпрому» на основі довгострокової угоди.

За підсумками двомісячного контракту сторони зможуть обговорити і довгострокові домовленості про постачання в Україну природного газу шляхом реверсного потоку.

Як повідомлялося, на початку травня 2012 року «Нафтогаз України» і RWE Supply & Trading GmbH RWEST (Німеччина) уклали рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу.

Угода створює юридичні основи для можливих постачань природного газу з боку RWEST. Ціни, обсяги поставок, а також зобов’язання сторін щодо постачання природного газу будуть визначатися окремими контрактами після їх узгодження та підписання обома компаніями.

Через високі ціни на імпортований російський газ і небажання «Газпрому» переглядати цінові параметри підписаної в січні 2009 року угоди Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопостачань.

При цьому у зв’язку з планами і заявами «Газпрому» про істотне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему Київ має намір використовувати свої газотранспортні потужності в реверсному напрямку.

В кінці вересня головний інженер ДК «Укртрансгаз» Олег Михалевич повідомив, що українська газотранспортна система вже готова до реверсного прийому газу з Європи в обсязі до 5 млрд куб. м на рік. За його словами, компанія зі свого боку вже провела низку необхідних заходів для прийому українською ГТС газу з Європи.

На думку експертів, Україна зможе закуповувати на європейських спотових ринках і імпортувати великі обсяги природного газу, починаючи з 2015-2016 рр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Ціна на російський газ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua