Дефіцит рахунку поточних операцій в Україні в 2012 році може досягти $11–12 млрд - експерти


Дефіцит рахунку поточних операцій в Україні в 2012 році може досягти $11–12 млрд - експерти

В Україні дефіцит рахунку поточних операцій в 2012 р. може досягти 11-12 млрд дол, такий прогноз дається в огляді Sberbank Investment Research.

“Завдяки додемісії суверенних єврооблігацій у вересні найближчим часом ситуація із зовнішнім фінансуванням в країні буде стабільною. Тим не менш, слабкий зовнішній попит на метали і невизначеність на світових фінансових ринках віщують не кращі довгострокові перспективи платіжного балансу. З урахуванням недавніх тенденцій дефіцит рахунку поточних операцій цілком може досягти 11-12 млрд дол в 2012 році, що близько до 6,0-6,5% ВВП”, – йдеться в огляді.

Аналітики також відзначили, що в цілому відносно низький урожай зернових, слабкий зовнішній попит і несприятлива ситуація на грошово-кредитному ринку будуть гальмувати зростання економічної активності у 2012 р.

“Ми не змінюємо свій прогноз зростання ВВП на 2012 рік (близько 1,5%), припускаючи, що зниження внутрішнього попиту буде поступовим, і ситуація на зовнішніх ринках не буде погіршуватися”, – вважають експерти.

Крім того, Sberbank Investment Research відзначає, що якщо уряд вирішить скоригувати регульовані тарифи і перейти на гнучкіший режим обмінного курсу після виборів в Раду, тоді зростання індексу споживчих цін (ІСЦ) за весь рік може скласти близько 3,0%. Якщо ж цього не станеться, споживча інфляція в 2012 році навряд чи перевищить 2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua