У Мінагропроді "різко" передумали вводити заборону на експорт пшениці


У Мінагропроді "різко" передумали вводити заборону на експорт пшениці

Міністерство аграрної політики та продовольства України поки не бачить підстав для введення заборони на експорт пшениці, повідомив перший заступник міністра агрополітики та продовольства Іван Бісюк.

“На сьогоднішній день ми не бачимо якогось критичного стану з продовольчим зерном, а значить, це питання (заборона експорту пшениці – ІФ) поки не в темі”, – сказав він журналістам у середу в Києві.

І.Бісюк зазначив, що питання обмеження експорту пшениці можна буде підняти тільки “у разі появи критичного дефіциту”.

“Постанову (уряду – ІФ) про заборону експорту пшениці ніхто не готував, мова про це не йшла. Йшлося тільки про те, що в разі появи критичного дефіциту продовольчого зерна ми будемо застосовувати необхідні заходи”, – підкреслив перший заступник міністра агрополітики та продовольства.

Раніше низка ЗМІ з посиланням на міністра аграрної політики і продовольства Миколу Присяжнюка повідомили, що з 15 листопада Україна має намір заборонити експорт пшениці.

В Українській зерновій асоціації (УЗА) агентству “Інтерфакс-Україна” повідомили, що зерноторгові компанії, які працюють в Україні, самі мають намір припинити відвантаження пшениці з країни з 15 листопада відповідно до домовленостей між учасниками ринку і Мінагропродом.

Раніше Мінагропрод і зерноторгові компанії підписали меморандум, який передбачає, що в поточному МР з країни може бути вивезено не більше 4 млн тонн пшениці, 3 млн тонн ячменю і 12,4 млн тонн кукурудзи. Пізніше оцінка можливого експорту пшениці була підвищена до 5 млн тонн.

Згідно з останніми даними Мінагропроду, Україна з початку поточного МР поставила на зовнішні ринки 4 млн тонн пшениці, 2,7 млн тонн кукурудзи і 1,53 млн тонн ячменю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua