Експерти виступають за ліквідацію обмінних пунктів


Експерти виступають за ліквідацію обмінних пунктів

Експерти виступають за ліквідацію агентських обмінних пунктів і закріплення права на проведення валютно-обмінних операцій винятково за банками.

“На мою думку, обмінники набагато важче контролювати і моніторити їх діяльність. В свою чергу у банків є відповідальність перед клієнтами, тобто гарантії. Більше того, невеликі обмінники ставлять собі за мету якомога більше заробити на різниці курсів”, – вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За словами директора Бюро економічних і соціальних технологій Валерія Гладкого, обмінні пункти поширені тільки в Україні, тоді як на Заході їх обмежена кількість.

“Ніде обмінників, крім обмеженої їх кількості в Парижі, де багато туристів, я не бачив. Немає такого в світі, щоб були банки, а паралельно з ними – якісь інші установи, які проводять обмін валюти”, – вказує експерт.

Він також додав, що ліквідація обмінних пунктів ніяк не відіб’ється на українцях.

Керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Микола Івченко вважає, що доцільніше було б скоротити кількість обмінних пунктів, залишивши їх винятково в місцях великого скупчення туристів.

“Був період, коли ці обмінники хотіли закрити. В сьогоднішніх умовах слід підходити до цього питання з точки зору зручності для клієнтів. Якщо простих українців зникнення обмінників не зачепить, то для туристів їх можна залишити в туристичних зонах – наприклад, Криму чи Карпатах”, – сказав експерт.

На думку старшого радника Альфа-банку (Україна) Романа Шпека, позбавлення обмінних пунктів права проведення обмінних операцій сприятиме дедоларизації української економіки.

За його словами, це буде сприяти легалізації та детінізації економіки.

Як повідомляло агентство, у листопаді 2008 року Олександр Савченко, що був тоді заступником голови Національного банку, виступив за скорочення кількості агентських обмінних пунктів, відзначаючи, що у банків достатня кількість відділень для обслуговування валютно-обмінних операцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua