В Києві хочуть ввести податок на дощ


В Києві хочуть ввести податок на дощ

В Києві готують до виконання розпорядження влади – запровадити податок на збір та очистку стоків з дахів. Кошти спрямують на модернізацію і розвиток дощової каналізації.

Щоб виміряти, скільки платити за свій дощ, в Європі господарі будинків ставлять лічильники на зливні труби. Таким чином, відра води, вилиті в міську каналізацію, обходяться близько 10 доларів на рік. В Україні сусіду під паркан – безкоштовно.

І скоро це зміниться, і дощ буде платним. Принаймні в Києві. Через нові забудови нові опади виливати вже нікуди.

«Вони дійсно кинули велику кількість води в наші зливостоки – близько 1,4 приросту площі твердого стоку в нас додалося за останні 12-15 років», – пояснює головний інженер «Київавтодору» Василь Мельниченко.

У річку Либідь стікає вміст з понад 200 труб дощової каналізації. А до них – 800 кілометрів стоків на дорогах і дві тисячі кілометрів труб в будинках. Під в’їдливий запах вона несе всі дощі в Дніпро. І мінімум 5 разів на рік влаштовує найближчим вулицях велику купіль. В одному колекторі може бути цілий музей з життя столиці.

Щоб не потонути ще й у фекаліях, у Києві доведеться платити за дощ. Податок вводиться в дію вже 5 років, але фініш вже близько.

«Очисні споруди, транспортування, насоси, люди, які будуть працювати, лабораторії – все це буде включено в собівартість», – пояснює заступник директора КП «Плесо» Ігор Зарицький.

Платити за злив дощу зобов’язані всі, хто має дах або територію, на яку капає дощ. Чим більший дах, тим більший обсяг.

«Залежно від того, яка там покрівля. Там буде нараховуватися з розрахунку на кількість річних опадів, ділитися на рік, і будуть сплачуватися до бюджету міста внески», – додає Зарицький. «За рік у нас в Києві може випасти 650 міліметрів опадів», – розповідає провідний синоптик «Укргідрометцентру» Наталія Голеня.

Щоб за дощ платили всі, але кожен своє, в столиці формується база абонентів і їхніх покрівель.

«Ми будемо знати потенційну кількість жителів, ну, абонентів, яких можна залучити до цієї програми і, виходячи з цього, буде нараховуватися їм у залежності від того, яку вони займають територію, чим займаються, що вони скидають», – говорить Зарицький. У житлово-комунальних тарифах це, попередньо, плюс кілька гривень. Ремонт стічних труб або ремонт даху у вартість не входить.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua