Україна відтягує розгляд справи про "борги Тимошенко" перед Міноборони РФ


Україна відтягує розгляд справи про "борги Тимошенко" перед Міноборони РФ

Апеляційний господарський суд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату Кабінетом міністрів боргу корпорації “Єдині енергетичні системи України” перед Міністерством оборони РФ у зв’язку з розслідуванням СБУ аналогічної кримінальної справи.

Відповідне рішення у понеділок, 22 жовтня, на засіданні в суді оголосив головуючий суддя Віктор Шапран.

Рішення прийнято у зв’язку з відповідним клопотанням Кабміну, що надійшли в суд 19 жовтня.

За словами представника Кабміну Андрія Богдана, слідчий відділ СБУ розслідує кримінальну справу і предмет позову у господарській справі аналогічно суті кримінальної справи.

Як сказав А.Богдан, для всебічного розгляду справи необхідно отримати інформацію від СБУ про стан розгляду цієї справи, а Апеляційний госпсуд Києва повинен призупинити провадження для з’ясування всіх обставин.

Оголошуючи рішення щодо клопотань, В.Шапран сказав: “Спрямувати Службі безпеки України матеріали господарської справи. Зупинити апеляційне провадження у справі “.

Суддя підкреслив, що дане рішення може бути оскаржене у Вищому господарському суді.

Коментуючи рішення журналістам, А.Богдан повідомив, що копії матеріалів господарської справи будуть в матеріалах кримінальної справи, яка перебуває у провадженні СБУ. “Розгляд апеляції зупинено на час, поки в кримінальній справі не будуть з’ясовані всі обставини”, – додав він.

“Суд обов’язково повернеться до розгляду вже після того, як слідство встановить всі обставини надання держгарантій Міноборони РФ і взагалі існування цих держгарантій”, – зазначив А.Богдан.

Представники Міноборони Росії утрималися від коментарів.

19 вересня Господарський суд Києва задовольнив позов Міноборони Росії у справі щодо боргу ЄЕСУ. Суд зобов’язав Кабмін повернути Міноборони РФ 3,1 млрд грн.

Раніше СБУ порушила кримінальну справу за обвинуваченням екс-прем’єра Юлії Тимошенко в махінаціях в рамках корпорації ЄЕСУ, якою вона свого часу керувала.

Прокуратура заявила позов про відшкодування екс-прем’єром Ю.Тимошенко збитків в 19,5 млн грн по справі ЄЕСУ. Генеральний прокурор Віктор Пшонка стверджує, що кримінальна справа стосовно Ю.Тимошенко щодо корпорації ЄЕСУ була незаконно закрита в 2005 році під тиском в той час Президента країни Віктора Ющенка відразу після призначення Ю.Тимошенко главою уряду.

В Об’єднаної опозиції “Батьківщина” вважають повідомлення про борги корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ спробою влади напередодні виборів очорнити ім’я Ю.Тимошенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua