Італія розмістила рекордний обсяг облігацій


Італія розмістила рекордний обсяг облігацій

В Італії відбулося розміщення облігацій, яке стало найбільшим в історії. Уряд країни залучив 18 млрд євро, запропонувавши інвесторам чотирирічні папери із захистом від інфляції.

Мінімальний купон склав 2,55%, а підсумкова прибутковість буде залежати від зміни індексу споживчих цін. Обсяг розміщення став несподіванкою для експертів і показав зростаючу впевненість інвесторів. Про це свідчить і динаміка торгів на вторинному ринку. Різниця доходностей італійських і німецьких десятирічних паперів опустилася до мінімуму за півроку.

Вперше Італія продавала подібні облігації в березні минулого року, обсяг тоді був у два рази меншим – 7 млрд євро. Ось і на цей раз експерти очікували приблизно таку ж суму, проте, як показала практика, попит виявився набагато сильнішим. Варто зазначити також, що це розміщення орієнтоване в основному на роздрібних інвесторів.

Для довідки

На даний момент державний борг Італії станосить приблизно 2 трлн євро, що відповідає 120% від ВВП. Саме розмір держборгу став однією з причин того, що країна опинилася в епіцентрі кризи. Між тим останнім часом спостерігається стійкий попит на італійські папери. На вторинному ринку різниця дохідностей десятирічних облігацій Італії та Іспанії досягла мінімуму за півроку, позначка 320 пунктів.

Ключовим фактором, який привніс оптимізм на ринки, стала вереснева заява ЄЦБ про готовність купувати папери проблемних країн в необмеженій кількості. Ще одна проблемна країна – Іспанія – також відчула апетит інвесторів до ризикової гри. У четвер успішно пройшов аукціон, на якому розміщувалися папери з різними термінами погашення. Вартість запозичення виявилася істотно нижчою, ніж на попередньому аукціоні. На вторинному ринку прибутковість десятирічних паперів також перебуває на мінімумі з квітня 2012 р. і становить 5,32%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua