ЄБРР закликає Україну відмовитися від тотального субсидування


ЄБРР закликає Україну відмовитися від тотального субсидування

Європейський банк реконструкції і розвитку закликав українську владу відмовитися від механізму тотального субсидування населення за допомогою занижених тарифів і акцентувати увагу на адресній допомозі тим, хто її дійсно потребує.

Про це заявив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек під час засідання Комітету з економічних реформ.

«У ЖКГ та газовій галузі необхідне вдосконалення механізмів надання субсидій. Треба акцентувати увагу на адресній допомозі малозабезпеченим і відмовитися від субсидування всіх і кожного за допомогою занижених тарифів. Тарифи мають відображати собівартість. Без цього неможливий розвиток даних галузей», – підкреслив А.Куусвек.

Як повідомлялося, на початку цього тижня найбільший кредитор України – Міжнародний валютний фонд – в черговий раз звернув увагу української влади на неефективність політики підтримки штучно занижених цін на газ і тепло для населення, запропонувавши підвищити тарифи з одночасним збільшенням адресної допомоги малозабезпеченим. Експерти МВФ зазначали, що практика продажу газу за заниженими цінами призводить до розбалансування фінансового стану державного енергохолдингу “Нафтогаз України”, який 2011 рік завершив з витратами у розмірі 135 млрд грн при доходах в 114 млрд грн.

Однак віце-прем’єр Сергій Тігіпко заявив, що уряд України не готовий прислухатися до рекомендацій Міжнародного валютного фонду ЄБРР – найбільшого фінансового інвестора в Україні.

Станом на жовтень 2012 р. Банк взяв на себе зобов’язання щодо надання понад 8 млрд євро (10 млрд доларів) в рамках 320 проектів. Як підкреслював А.Куусвек, ЄБРР готовий зберегти рівень фінансування проектів в Україні у розмірі 1 млрд євро на рік за умови проведення в країні системних реформ і поліпшення інвестиційного клімату.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua