Підвищення тарифів на газ і тепло допоможе бідним українцям - МВФ


Підвищення тарифів на газ і тепло допоможе бідним українцям - МВФ

За розрахунками Міжнародного валютного фонду (МВФ), підвищення тарифів на газ і тепло для населення на 20% дозволить скоротити необґрунтоване субсидування багатих домогосподарств і вивільнити майже 0,2% ВВП країни для адресної допомоги бідним верствам населення і середньому класу.

Відповідні висновки містяться у звіті фонду “Газова цінова політика України: Наслідки підвищення тарифів”.

“Розрахунки показують, що підвищення тарифів на 20% мало вплине на добробут багатих. Разом з тим, чіткий графік підвищення тарифів в середньостроковій перспективі стане стимулом для підвищення енергоефективності”, – йдеться у звіті.

Як зазначають у фонді, на сьогодні існує також незаконна практика використання газу, оплачуваного за тарифами для населення в промислових цілях (через істотну різницю в тарифах для цих категорій споживачів). На думку МВФ, підвищення тарифів на газ і тепло для населення буде перешкоджати таким зловживанням і призведе до підвищення енергоефективності в промисловості.

Як повідомлялося, українська влада вважає за доцільне продовження чинної програми з Міжнародним валютним фондом.

В кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand-by на SDR10 млрд (понад $15 млрд). За даними Нацбанку, країна змогла отримати два транші на загальну суму $3,4 млрд.

З весни 2011 року нова програма була заморожена на етапі другого перегляду: Україна вже більше року намагається переконати МВФ виключити питання субсидування цін на природний газ для населення до завершення “газових” переговорів з Росією. Чинна програма stand by завершується в кінці 2012 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua