Кіпр не згоден з вимогами "трійки" кредиторів і готує власну програму економії


Кіпр не згоден з вимогами "трійки" кредиторів і готує власну програму економії

Президент Кіпру Деметріс Хрістофіас не згоден з умовами надання допомоги країні, висунутими міжнародними кредиторами, повідомляє агентство Bloomberg.

У понеділок він проводить переговори з представниками різних політичних партій, щоб виробити власну програму скорочення витрат напередодні чергової зустрічі з представниками “трійки” кредиторів (Єврокомісія, Європейський центральний банк (ЄЦБ) і Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Президент Кіпру пообіцяв проігнорувати заклики трійки до скорочення зарплат держслужбовців і має намір відстоювати індексацію доходів і збереження 13-ї зарплати.

“Без згоди політичних партій нам буде дуже важко рухатися вперед, – заявив Д.Хрістофіас. – А якщо ми не будемо рухатися вперед, то покараємо самі себе”.

Кіпр звернувся по підтримку в червні цього року, ставши п’ятою державою єврозони, якій була потрібна міжнародна допомога. Уряд країни веде переговори з кредиторами про встановлення фіксованого обсягу програми підтримки банків, ослаблених грецькою кризою, а також інших сфер економіки.

Уряд Кіпру має намір запропонувати інспекторам “трійки” кредиторів власний проект, який він обговорює з представниками профспілок і лідерів різних галузей бізнесу. Цей проект виключає продаж урядом певних державних активів, чого вимагає “трійка”, а також убезпечує банки від низки нових вимог.

“Якщо ми не зможемо надати “трійці” власний план, навряд чи її представники повернуться в нашу країну. Наслідки цього можуть виявитися набагато гіршими від тих, які ми намагаємося уникнути в даний момент”, – заявив глава основної опозиційної партії Кіпру DISY Нікос Анастасіадіс.

Представник уряду Кіпру Стефанос Стефаноу заявив у понеділок, що під час переговорів між президентом та лідерами політичних партій вже досягнуті угоди щодо низки важливих питань і триває обговорення деталей.

Уряд Кіпру де-факто не має доступу на боргові ринки з травня 2011 року, і в грудні 2012 року він може зіткнутися з прямою загрозою дефолту в разі неузгодження зовнішньої допомоги.

На 31 серпня Кіпр мав у своєму розпорядженні 494,4 млн євро, тоді як до кінця листопада йому належить погасити боргові зобов’язання на 751 млн євро.

За даними Мінфіну країни, дефіцит бюджету в фінроці, що завершився в липні, скоротився до 3,4% ВВП проти 4,4% роком раніше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua