Білоруси масово скуповують валюту в обмінниках — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Білоруси масово скуповують валюту в обмінниках

Валюта
2861
У Білорусі ажіотажний попит на валюту триває з кінця серпня. Про це заявила журналістам голова Національного банку Білорусі Надія Єрмакова. «За півтора місяці населення і юрособи скупили близько 1 млрд дол. З кінця серпня по даний час на біржу було направлено понад 8 трлн білоруських рублів для купівлі валюти», – сказала Н. Єрмакова.
Підвищений попит білорусів на валюту голова Нацбанку пояснює тим, що компанії достроково погашають валютні кредити, підприємства не продають валюту, крім обов’язкового продажу, а населення переводить рублеві депозити у валютні.
Водночас Н. Єрмакова вважає, що курс долара в Білорусі до кінця 2012 року не дійде до 9 тис. рублів.
«Курс, звичайно, плавати буде, але ми не прораховуємо, що він може різко почати рости. Я думаю, що до кінця року до 9 тис. рублів за долар не дійде», – сказала голова Нацбанку Білорусі.
Довідка. Курс долара, закладений у бюджет 2013 року, становить 8950 білоруських рублів. В уряді впевнені, що різких коливань курсу долара в Білорусі з урахуванням політики уряду і Нацбанку в 2013 році бути не повинно.
Розмови про девальвацію білоруського рубля не припиняються протягом всього року. Тим часом курс долара до білоруського рубля досяг свого максимуму в цьому році – 8630 рублів, тим самим додавши від мінімумів березня близько 7%.
Білорусь за останні три роки мала можливість випробувати два девальваційні сценарії. На початку січня 2009 року білоруський рубль подешевшав на 20%, це супроводжувалося ажіотажним попитом населення на товари та скупкою побутової техніки в спробі врятувати свої рублеві накопичення. Девальвація також спровокувала перетікання рублевих заощаджень у валютні. Відтік рублевих депозитів фізосіб склав 1,8 трлн рублів з 1 грудня 2008 року по 1 березня 2009 року. Водночас валютні депозити за аналогічний період зросли майже на 1 млрд дол. – з 2,09 млрд дол. до 2,92 млрд дол.
Сценарій валютної кризи 2011 року складно назвати поступовою девальвацією. Небажання влади визнати очевидне – що білоруський рубль переоцінений і потребує ослаблення – призвело до практично повного зникнення валюти, появи ситуації множинності курсів і вимушеної девальвації білоруського рубля в кілька етапів: перший відбувся 24 травня, коли офіційний курс піднявся з 3155 до 4930 рублів за дол.; другий етап включав плавну девальвацію з 4930 до 5700 рублів за дол. і тривав з 24 травня по 20 жовтня, і нарешті на третьому етапі, 21 жовтня, рубль був девальвований відразу з 5712 до 8680 рублів за дол.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас