Скасування податкових пільг допоможе боротися з курінням - експерт


Скасування податкових пільг допоможе боротися з курінням - експерт

Законопроект про скасування податкових пільг, анонсований раніше головою Державної податкової служби Олександром Клименком, вже сьогодні може бути розглянутий парламентом. Про це повідомляють джерела у Верховній Раді.

Законопроект скасовує податки на прибуток підприємств для деяких галузей промисловості на загальну суму в 2,3 млрд грн, дає право податковій стягнути податковий борг до 110 тис. грн без рішення суду і проводити експертизу товарів. Крім того, збільшується специфічна частина акцизу на сигарети, плату за акцизні марки потрібно буде платити наперед, посилюється контроль за обігом підакцизної продукції.

Опитані експерти в цілому позитивно оцінили розроблений законопроект. “Якщо в попередні роки відсоток дефіциту держбюджету України поступово знижувався і бюджет ставав більш збалансованим, то в цьому році дефіцит знову йде вгору. Враховуючи, що доходи держбюджету додатково можуть знизитися через світову кризу і падіння промислового виробництва в Україні, розроблені податковою заходи економії зараз можуть бути дуже до речі”, – вважає експерт Центру антикризових досліджень Дмитро Покришка.

Значні зміни заплановані законопроектом в оподаткуванні та контролі за підакцизною продукцією. “Законопроект вводить солідарну відповідальність за виробництво і збут підроблених тютюнових виробів. Це дуже своєчасне рішення, адже ринок тютюнових підробок в Україні постійно зростає. Тільки за минулий рік податкова міліція вилучила понад 120 млн підроблених сигарет” – розповів доктор держуправління, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України Валерій Воротін.

Експерт міжфракційної депутатської групи “За духовність, моральність та здоров’я України”, заслужений економіст України Олег Івченко впевнений: “Передбачене збільшення специфічної частини акцизу на тютюнові вироби дасть додатково понад 800 млн грн до бюджету. Причому податківці пропонують правильний акцент саме на фіксованій частині акцизу. По-перше, її легше адмініструвати, по-друге, вона піднімає нижню планку вартості сигарет. А для нас вкрай важливо, щоб, в першу чергу, в Україні не було дешевих сигарет, найбільш доступних для дітей і підлітків. Це відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я, перед якою Україна має певні зобов’язання”.

Також Івченко зазначив, що законопроект зменшує різницю в акцизах і, відповідно, різницю в ціні на сигарети з фільтром і без фільтру. “Знов-таки, це важливо з точки зору боротьби з дешевими безфільтровими сигаретами, ринок яких за останній рік зріс. Також важливо, що законопроект робить практично неможливим “податкове випередження”, коли напередодні підвищення акцизу ринок “накачують” більш дешевими сигаретами. Цим раніше грішили багато виробників сигарет”, – пояснює він.

Відповідно, робить висновок експерт, “законопроект допоможе не тільки наповнити бюджет, але також продовжить тенденцію зниження куріння в Україні, якої активно дотримується президент України, який підписав раніше законопроекти про заборону реклами сигарет в місцях продажу і про заборону куріння в ресторанах і барах”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua