Арбузов похвалився профіцитом платіжного балансу: плюс $615 млн


Арбузов похвалився профіцитом платіжного балансу: плюс $615 млн

Профіцит платіжного балансу в серпні склав 615 млн дол. Про це заявив голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов під час наради щодо стану платіжного балансу, повідомляється на сайті регулятора.

«У серпні, другий місяць поспіль, зведений баланс України сформовано з профіцитом – 615 млн дол. …Приплив валюти в країну перевищує витрати на імпорт», – сказав С.Арбузов.

У свою чергу, директор генерального економічного департаменту НБУ Олександр Петрик повідомив, що за січень-серпень ц.р. загальне сальдо платіжного балансу було позитивним – 304 млн дол.

«Головним чином, така ситуація склалася завдяки значним надходженням в реальний сектор… Також і за рахунок кредитних ресурсів», – сказав О.Петрик.

За його словами, сальдо поточного рахунку було позитивним в серпні, а зростання експорту склало 0,8%, за вісім місяців – 2,9%.

«Зниження світового попиту і падіння цін на метали на світових ринках вплинуло на зменшення експорту чорних металів, основну статтю нашого експорту. Але це було компенсовано зростанням експорту продукції АПК, зокрема, зернових на 43,8%, а також продукції машинобудування», – заявив О.Петрик.

Грошові перекази в Україну за січень-серпень ц.р. склали 4,8 млрд дол., що майже на 5% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Профіцит фінансового рахунку склав у серпні 2,1 млрд дол., і сформувався в основному за рахунок залучення інвестиційного та боргового капіталу.

За словами банкіра, приплив прямих іноземних інвестицій в серпні зріс майже до 900 млн дол. і був одним з найбільшим в поточному році.

Чисті залучення зовнішнього боргового ресурсу в серпні склали 680 млн дол., з початку 2012 року – року 3,9 млрд дол.

О.Петрик запевнив у тому, що приріст готівкової валюти поза банками зменшується. За 8 місяці 2012 р. цей показник склав 3,6 млрд дол., що майже на 40% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Золотовалютні резерви НБУ на кінець серпня склали 30 млрд дол., що забезпечує покриття імпорту майбутнього періоду протягом 3,4 місяця.

Довідка. Дефіцит зведеного платіжного балансу України за підсумками 2011 року склав 2,448 млрд дол. в порівнянні з профіцитом 5,031 млрд дол. за 2010 рік.

Дефіцит поточного рахунку збільшився до 9,280 млрд дол. (5,5% від ВВП) порівняно з 3,018 млрд дол. (2,2% від ВВП) в 2010 році.

У 2011 році профіцит фінансового та капітального рахунку склав 6,8 млрд дол. (у 2010 році – 8 млрд дол.).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua