641
Заради митних пільг український бізнес розкриє інформацію про себе - експерти
Сумлінні платники податків - суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності - будуть готові розкривати Держмитслужбі додаткову інформацію про свою діяльність заради отримання статусу уповноважених економічних операторів і, відповідно, можливості розмитнювати свої товари за спрощеною процедурою.
Таку думку висловили представники провідних бізнес-об'єднань та аудиторських компаній України.
"В принципі будь-яке підприємство для держорганів перебуває як на долоні, адже всю інформацію можна знайти в податковій, фінансовій, статистичній звітності та інших джерелах інформації", - зазначає, зокрема, співголова комітету з питань митної політики Американської торговельної палати в Україні Ігор Даньков.
У той же час керівник групи митних процедур та міжнародної торгівлі KPMG в Україні Віталій Науменко звертає увагу, що через можливі високі вимоги не всі компанії зможуть отримати статус уповноважених економічних операторів. Зокрема, уточнює провідний експерт податково-юридичної практики "Ернст енд Янг" в Україні Едуард Злиденний, складності можуть виникнути в підприємств, що використовують у своїй діяльності давальницькі операції (компанії легкої промисловості, суднобудівні заводи та ін.)
"Не готовими працювати відкрито, звичайно, будуть і підприємства, які сьогодні працюють нелегально", - доповнює перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров.
За словами ж менеджера з митних питань відділу податкових та юридичних послуг PwC Україна Роберта Зелді, відповідні преференції, наприклад, малому і середньому бізнесу зовсім не знадобляться. Інтерес до них виявляють, насамперед, великі транснаціональні корпорації, а також великі виробники продукції, імпортери та експортери.
Нагадаємо, що в новому Митному кодексі передбачено створення інституту уповноважених економічних операторів - суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які зможуть претендувати на преференції при митному оформленні товарів. Серед таких послаблень передбачено в т.ч. зменшення обсягу відомостей, які необхідно надавати митниці до прибуття на митну територію України (вибуття за межі України) товарів, транспортних засобів комерційного призначення; здійснення митного контролю в першочерговому порядку; звільнення від надання гарантії при здійсненні внутрішнього митного транзиту товарів (крім підакцизних) тощо.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною