203
Жителям ЄС подобаються послуги залізничного транспорту - опитування
Більшість жителів Європейського Союзу, що об'єднує 27 держав, задоволені рівнем послуг залізничного транспорту в їх країнах, але в той же час підтримують розвиток конкуренції в цій сфері для зниження цін і покращення сервісу.
Про це свідчить спеціальне, проведене на замовлення Європейської Комісії, опитування "Eurobarometer. Rail Competition".
Залізничний транспорт позитивно оцінили 46% з близько 25 тис. опитаних в рамках цього дослідження проти 36%, які дали негативні оцінки. Решта 18% європейців не змогли оцінити послуги залізничного транспорту.
При цьому серед "дуже задоволених" рівнем залізничних послуг виявилося 6% при "дуже незадоволених" 11%.
Найкраще серед опитаних громадян 25 країн ЄС - окрім Мальти і Кіпру - залізницю оцінюють жителі Фінляндії, Австрії та Данії (67-64% позитивних відгуків), в той час як найгірше національний залізничний транспорт оцінюють громадяни Болгарії, Румунії і Італії (18-27%).
Кількість негативних оцінок перевищила позитивні в 8 країнах: окрім вищезгаданих, в Словенії, Словаччині, Греції, Польщі та Естонії.
Результати дослідження показали, що національними або регіональними поїздами користуються близько 55% жителів Євросоюзу проти 45%, які ніколи не їздили залізницею.
45% пасажирів залізничного транспорту користуються ним раз або кілька разів у році, решта - кілька разів на тиждень або місяць.
Головний аргумент, який, згідно з опитуванням, зможе переконати європейців пересісти з автомобілів і автобусів на потяги, - це нижчі ціни на залізничні послуги.
71% опитаних заявили, що підтримують розвиток конкуренції на цьому ринку, яка повинна привести до зниження цін і підвищення якості послуг.
При цьому за розвиток конкуренції найбільше виступають громадяни країн, які виставляють найбільш негативні оцінки національній залізниці.
Довідка. Європейський Союз, заснований після Другої світової війни, сьогодні є найбільшим у світі політичним і економічним об'єднанням країн: сукупний номінальний ВВП об'єднання, за даними МВФ, у 2011 році склав 17,6 трильйона доларів, що дозволило йому посісти 1-е місце в світі.
У країнах ЄС живе більше 0,5 млрд людей з 7 млрд жителів Землі.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною