254
Японія має намір видобувати нафту і газ в Австралії, Африці і РФ
Після аварії на АЕС "Фукусіма" під тиском громадськості японська влада скоротила потужності ядерної енергетики і розглядає повну відмову від неї. В результаті, за оцінками Міністерства економіки, потреба країни у вуглеводнях зросла майже на 20%. Японія збирається збільшити закупівлі вуглеводнів з Росії, але хоче, щоб ціни зрівнялися із загальносвітовими.
Тільки в цьому році Японії знадобиться 90 млн тонн енергоносіїв. У цих умовах країна робить головну ставку на вуглеводні з Росії. "За рахунок постачання додаткових партій сахалінського СПГ ми прожили досить успішно весь час з моменту катастрофи, практично без тимчасових відключень електроенергії в країні", - підкреслив міністр економіки, торгівлі і промисловості Японії Хісаеші Андо на міжнародній конференції "Нафта і газ Сахаліну".
Однак країна відчуває брак грошових ресурсів на закупівлю вуглеводнів в збільшеному обсязі. Частково Японія збирається вирішити цю проблему шляхом закупівлі здешевленого скрапленого газу зі США. "Дві угоди на постачання 50 млн тонн СПГ ми вже підписали зі США, це практично 20% нашого щорічного споживання", - підкреслив Андо.
Японія також стимулює активну експансію енергетичних компаній за кордон, з тим щоб знизити закупівельні ціни на енергоносії. Для цього уряд змінив законодавство і не перешкоджає тепер спільним проектам держкомпаній, які займаються геологорозвідкою, зі світовими нафтогазовими концернами.
Японія має намір видобувати нафту і газ в Австралії, Африці та Росії.
"Завдяки проектам "Сахалін-1" і "Сахалін-2" між Росією і Японією виникли добросусідські відносини. Ми щиро віримо, що подібна співпраця вигідна і Японії, і Росії, а значить, її треба розширювати. Японські компанії висловлюють величезний інтерес до участі в проекті "Сахалін-3". Але є один важливий момент. Нам важливо, щоб російські енергоносії не тільки стабільно надходили до нас, але і ціни на них були аналогічні світовим цінам", - заявив Андо.
Японія також дуже зацікавлена в реалізації владивостоцького енергетичного проекту, який, за її словами, є багатообіцяючим. Японські компанії хотіли б брати участь в проектах в Східному Сибіру, в будівництві нафтопроводу з Сибіру в Японію, щоб поставляти сибірську нафту на японський ринок.
За матеріалами: Вєсті Економіка
Поділитися новиною