0 800 307 555
0 800 307 555

Рекламний бюджет виборів перевалив за 1 млрд грн


Рекламний бюджет виборів перевалив за 1 млрд грн

У нинішній парламентській кампанії політичні партії роблять ставку на телевізійну рекламу: на неї лідери перегонів витрачають в два рази більше, ніж на виборах 2007 року.

Більше 4000 політичних роликів показали сім топових телеканалів України в серпні. Це майже в півтори тисячі разів більше, ніж у липні, на старті кампанії. Але це тільки початок. За словами політолога Тараса Березовця, кількість роликів буде збільшуватися, адже партії на цих виборах готові витрачати на телевізійну рекламу від 40 до 60% своїх рекламних бюджетів.

"Партії вже витратили на телевізійну рекламу в два рази більше, ніж у 2007 році", - говорить, посилаючись на дані свого моніторингу, голова комітету ВР з питань свободи слова та інформації Юрій Стець, додаючи, що під час кампанії бюджет на медіарекламу (телебачення, радіо, білборди) в однієї партії може досягати $50 млн.

Сезон реклами на ТБ, зазначає політолог Володимир Фесенко, відкрила партія "Україна - Вперед! " Наталії Королевської, розмістивши 48 роликів в квітні на телеканалі "1+1". Таку поспішність експерт пояснює просто: Королевській потрібно було за короткий час підвищити впізнаваність своєї політичної сили. І це, впевнений Фесенко, їй вдалося. Згідно з опитуванням Центру Разумкова, на 4 квітня рейтинг партії становив 1,2%, а на 19-е - вже 4%. Але вийшло це лише завдяки тому, що інші політичні сили в цей період реклами не розміщували, а агітацію ПР до старту кампанії і зовсім маскували під соціальну рекламу.

Однак у всіх інших випадках обчислити коефіцієнт користі від ТБ-реклами експерти не беруться. Березовець зізнається, що таких досліджень не проводиться в принципі. "Вважайте, що реклама на ТБ - частина іміджу партії. А за імідж потрібно платити гроші. І чималі", - резюмує він, додаючи, що величезна аудиторія людей середнього достатку у віці 40+ охоче вірить в красиву політичну картинку.

5449233

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua