559
Держбюджет недоотримує значні суми через Мін'юст
Через неефективну систему виконання судових рішень страждають не тільки позичальники та банки, але і держава, бо вона недоотримує значні суми виконавчого збору.
Таку думку висловив директор департаменту правового забезпечення "Ерсте Банк" Олександр Ярецький, повідомляє "Економічна правда".
"Боржник втрачає свою власність, яка продається за заниженими цінами, далекими від ринкових, і залишається винним кредитору. Кредитор недоотримує кошти в погашення заборгованості, які міг би отримати у випадку продажу майна боржника за прозорою процедурою за ринковими цінами. Держава ж втрачає значні суми в бюджет у вигляді виконавчого збору, який стягується в розмірі 10% від стягненої суми", - констатував експерт.
За словами Ярецького, чотири торгові компанії, обрані Мін’юстом для організації торгів з реалізації конфіскованого майна, отримують необґрунтовані надприбутки, користуючись монополізацією ринку та встановлюючи безпідставно високі ціни на свої послуги - до 15% від вартості проданого майна.
"Тобто майже 25% стягнутих з боржника сум не доходять до стягувачів", - резюмував фахівець.
Раніше повідомлялося, що на ринку примусової реалізації майна існує домовленість між декількома компаніями, які близькі до керівництва Мін'юсту.
За матеріалами: Реальна економіка
Поділитися новиною