0 800 307 555
0 800 307 555

Влада КНДР хоче дозволити селянам залишати собі половину врожаю


Влада КНДР хоче дозволити селянам залишати собі половину врожаю

Влада КНДР планує дозволити селянам залишати собі до 50% урожаю. Про це західним ЗМІ повідомило джерело, близько пов'язане з Пхеньяном і Пекіном. Зараз майже вся сільгосппродукція скуповується на аукціонах за державними цінами.

Якщо селянам дозволять самостійно продавати вирощене, це може стимулювати їх до збільшення виробництва, що в підсумку дозволить стримати зростання цін і поборотися з голодом.

25 вересня відбудеться засідання парламенту КНДР, на якому можуть обговорюватися "економічні поправки", хоча про якісь гучні кроки навряд чи буде оголошено, стверджує джерело. Повідомлення про реформу з'явилися на тлі міркувань експертів про те, як далеко молодий північнокорейський лідер Кім Чен Ин готовий зайти в лібералізації економіки країни.

На думку деяких аналітиків, він має намір відмовитися від жорстких принципів керівництва, яких дотримувався його батько. КНДР, можливо, піде шляхом Китаю, щоб пожвавити свою економіку. Як уточнюється, вибір фрази "економічні поправки" замість енергійного девізу китайців "Реформи і відкритість" не повинен інтерпретуватися як відсутність рішучості в реформах.

Справа в тому, що корейською мовою звучання фрази "реформи і відкритість" нагадує звучання грубого словосполучення, що означає метеоризм у собак.

Північній Кореї необхідно на рік до 5 мільйонів тонн зерна і картоплі, вважають спостерігачі, а з початку 1990-х років середній урожай цих видів продукції становить не більше 4,7 мільйонів тонн. За оцінками ООН, близько третини населення КНДР недоїдає. Нагадаємо, раніше КНДР відмовилася прийняти гуманітарну допомогу для постраждалих від повені районів від Південної Кореї.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua