0 800 307 555
0 800 307 555

Банк "Київ" продавати не будуть, його активи розділять між 2 банками


Банк "Київ" продавати не будуть, його активи розділять між 2 банками

Робочі активи АКБ "Київ", що перебуває в держвласності, будуть приєднані до іншого держбанку - АБ "Укргазбанк", заявив в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня" голова Національного банку України Сергій Арбузов.

"Неробоча частина активів цього банку (АКБ "Київ" - ред.) буде передана в банк поганих активів для державних банків, створюваний на базі "Родоводу" ("Родовід Банку"- ред.). "Жива" частина бізнесу буде приєднана до "Укргазбанку", - сказав голова НБУ.

20 вересня в Міністерстві фінансів України повідомили, що поки не надходило пропозицій щодо купівлі пакетів акцій АБ "Укргазбанк" та АКБ "Київ "

Раніше, в кінці липня 2012 року Мінфін оголосив тендер з відбору компанії-консультанта в питанні приватизації "Укргазбанку" і банку "Київ" для "проведення оцінки пакетів акцій АБ "Укргазбанк" та ПАТ "АКБ "Київ", надання рекомендацій щодо порядку проведення та підготовки плану продажу пакетів акцій цих банків, відбору стратегічних інвесторів та вирішення інших питань, пов'язаних з продажем пакетів акцій цих банків".

При цьому свої послуги як консультанта запропонувала тільки компанія Deloitte (ТОВ "Делойт і Туш"). Компанія попросила за свої послуги 16,187 млн грн (з ПДВ). Однак з урахуванням того, що пропозиція компанії була єдиною, проведений Мінфіном тендер вважається недійсним.

Дата проведення повторного тендеру з відбору консультанта поки невідома. Довідка. У 2009 році Кабмін витратив близько 18 млрд грн бюджетних коштів на докапіталізацію трьох недержавних комерційних банків - "Укргазбанку", "Родовід Банку" і банку "Київ". У результаті Мінфін України став мажоритарним акціонерів в кожній із цих фінустанов.

Незважаючи на вливання значних сум у капітал зазначених банків, так і не вдалося відновити їх нормальну роботу. На сьогодні всі вони потребують додаткової капіталізації, яка оцінюється в 12,5 млрд грн.

14 вересня 2011 року Кабмін своїм розпорядженням створив на базі "Родовід Банку" санаційний банк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua