0 800 307 555
0 800 307 555

Швейцарська залізниця звинувачує Apple у копіюванні


Швейцарська залізниця звинувачує Apple у копіюванні

Швейцарська залізниця та виробник годинників Mondaine вимагають від Apple юридичного врегулювання можливого відтворення дизайну знаменитого залізничного годинника. Цього тижня він з’явився на планшетниках iPad.

Американська корпорація Apple дуже ревниво ставиться навіть до найменшого натяку на копіювання її ідей. Однак тепер цій фірмі і самій закидають те, в чому вона критикує інших.

Швейцарська залізниця (SBB) розгледіла разючу схожість у дизайні свого годинника з годинником, який міститься в оновленій операційній системі від Apple.

Легко впізнаваний годинник з червоною стрілкою, що став символом швейцарської пунктуальності, тамтешня залізниця використовує з 1944-го року. Його розробив інженер з Цюріха Ганс Гільфікер. Копії цього годинника навіть виставленні в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку та Музеї дизайну в Лондоні. "Тепер нам необхідно домовитися про юридичні аспекти", - повідомив речник SBB.

Тим часом, співвласник компанії Mondaine Андре Бернгайм, яка від 1986-го року має ліцензію на виробництво годинників за дизайном Гільфікера, заявив, що теж домагатиметься юридичного врегулювання з Apple, яка поки не коментує претензій зі Швейцарії.

SBB не вимагатиме компенсації

Водночас у SBB сподіваються, що проблему буде врегульовано мирним шляхом під час зустрічі адвокатів залізничної компанії з представниками Apple. Речниця SBB, втім, заперечила, що її компанія вимагатиме фінансової компенсації. "Нам ідеться радше про укладання контракту, який визначить умови використання емблеми", - пояснила вона.

Дата зустрічі поки що невідома. Речниця SBB пожартувала з цього приводу, що зустрітися негайно їм заважає відстань, мовляв філіал Apple розташовано в Цюриху, а головний офіс швейцарської залізниці - в Берні. З одного міста до іншого можна дістатися за годину. "Зустріч може відбутися наступними днями або тижнями", - повідомили в SBB.

Американський гігант Apple нещодавно виграв судовий позов проти південнокорейської компанії Samsung, якій закидав порушення патентного права.

0,,16256132_401,00

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua