0 800 307 555
0 800 307 555

Прокуратурі скоротили повноваження - Янукович підписав закон


Прокуратурі скоротили повноваження - Янукович підписав закон

Президент України Віктор Янукович підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури".

Про це повідомили в прес-службі Президента.

За словами радника Президента - керівника Головного управління з питань судоустрою Адміністрації голови держави Андрія Портнова, зазначений закон містить положення, спрямовані на оптимізацію і скорочення існуючих повноважень органів прокуратури.

"Підписаний головою держави закон позбавляє прокуратуру права вносити приписи і протести, схвалення яких вимагало від фізичних та юридичних осіб безумовного і невідкладного виконання вимог прокурора. Після вступу в силу положень цього акту зупинка підприємницької діяльності з ініціативи прокурора може бути здійснена тільки за рішенням суду. Така процедура дозволить ввести змагальний судовий порядок у відносинах між прокурором і суб'єктом підприємницької діяльності. Запропонований підхід матиме позитивні економічні наслідки, оскільки буде зменшувати вплив органів прокуратури на ведення господарської діяльності", - підкреслив радник Президента.

А.Портнов також зазначив, що норми цього закону вимагають, щоб повноваження прокурора щодо виявлення порушень закону здійснювалися винятково після схвалення мотивованої постанови, з чітким наведенням підстав для їх здійснення.

Передбачений законом обов'язок надання такої постанови особі, щодо якої здійснюється перевірка і закріплене за нею право на оскарження цієї постанови в суді, також буде сприяти посиленню судового контролю за діяльністю органів прокуратури, - додав він.

"Переконаний, що ініціатива народних депутатів, яка схвалена парламентом і підтримана сьогодні Президентом, є важливим кроком у напрямку реформування прокуратури та приведення її функцій та повноважень у відповідність з європейськими стандартами", - сказав А.Портнов.

"Разом з тим Президент вважає, що цей крок є важливим, але недостатнім для завершення реформи прокуратури. Тому під керівництвом голови держави продовжує свою діяльність робоча група, яка повинна подати на розгляд парламенту пропозиції, що дозволяють системно і докорінно реформувати прокуратуру. Подальші напрацювання обов'язково будуть спрямовані на експертизу в європейські інститути", - підкреслив радник Президента. 18 вересня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури".

Законом внесено зміни до 18 законодавчих актів України, якими вдосконалено положення чинного законодавства України, що регулюють статус органів прокуратури та порядок реалізації наданих їм законом повноважень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua