Вчені розсекретили найбільше родовище алмазів у світі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вчені розсекретили найбільше родовище алмазів у світі

11307
Вчені з Інституту геології і мінералогії Сибірського відділення (СВ) РАН розповіли про найбільше у світі родовище імпактних алмазів в Сибіру, повідомляє Центр громадських зв'язків СВ РАН. Як заявив директор цього інституту Микола Похиленко на інноваційному форумі "Інтерра" в Новосибірську, "відкриття цього родовища може зробити революцію на світовому ринку алмазів".
Похиленко розповів, що родовище знаходиться на кордоні Красноярського краю і Якутії. Воно розташоване в зоні Попігайського астроблема - метеоритного кратера віком близько 40 мільйонів років і діаметром близько 100 кілометрів. Родовище було відкрито ще радянськими вченими в 1970-х роках, але, за даними ІТАР-ТАРС, до недавнього часу було засекречено - в СРСР його вивчення заморозили в зв'язку з тим, що в той час в країні будувалися заводи з виробництва синтетичних алмазів.
Тепер, після зняття секретності, вчені провели перші дослідження і дійшли до висновку, що ресурс родовища перевищує всі розвідані на сьогоднішній день світові запаси алмазів. "Мова йде про трильйони карат. Для порівняння - сьогодні розвідані запаси родовищ Якутії оцінюють у мільярд карат", - заявив Похиленко.
За словами вченого, алмази, знайдені в родовищі, особливо цінні завдяки тому, що вони є імпактитами, тобто були утворені в результаті падіння метеорита. Ці алмази в два рази твердіші від синтетичних і природних алмазів (їх кристалічна структура відрізняється від структури звичайних алмазів), а також мають великі розміри зерен, що робить їх застосовними у багатьох сферах промисловості, в тому числі обробній.
"Якщо брати нинішнє споживання технічних алмазів за одиницю, то прогнозних ресурсів Попігайського родовища вистачить всьому світу на три тисячі років", - заявив Похиленко. У 2013 році сибірські вчені мають намір організувати експедицію для вивчення Попігайського кратера.
СВ РАН відзначає, що для оцінки рентабельності видобутку алмазів необхідно провести мінералогічні, технічні та економічні дослідження, так як ніякої інфраструктури для їх видобутку поки немає.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас