0 800 307 555
0 800 307 555

ЄБРР розраховує на зняття всіх перешкод для випуску гривневих облігацій


ЄБРР розраховує на зняття всіх перешкод для випуску гривневих облігацій

Ухвалення Україною закону щодо можливості здійснення міжнародними фінансовими організаціями (МФО) запозичень в гривні стане важливим кроком, однак для проведення таких запозичень необхідно зняти й інші перешкоди, повідомив голова представництва Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні Андре Куусвек.

"Залишаються питання оперування рахунків і питання обмеження за напрямками інвестицій і маржі", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі у п'ятницю в Криму

А. Куусвек пояснив, що подібних обмежень в інших країнах, де діють подібні програми банку, немає.

За його словами, ЄБРР готовий в цілому гарантувати, що залучені кошти будуть розміщуватися тільки в Україні, і такої гарантії повинно було б бути достатньо.

Він додав, що зараз дискусії з цього питання тривають. Голова представництва зміг спрогнозувати, коли буде досягнутий остаточний результат і гривневі облігації ЄБРР можуть з'явитися на українському ринку.

За його словами, також складно спрогнозувати, якими будуть ставки за цими облігаціями. "Тому що одна справа, як інвестори оцінюють ризики ЄБРР в доларах, а інша - в гривні", - пояснив А. Куусвек.

Як повідомлялося, Верховна Рада в травні схвалила за основу проект поправок до закону про фондовий ринок, якими дозволяється емісія облігацій МФО на території України (законопроект №9470).

Законопроектом передбачається, що Кабінет міністрів за погодженням з Національним банком України буде встановлювати граничні обсяги випуску таких облігацій. При цьому Кабмін за погодженням з Нацбанком також буде встановлювати максимальний розмір сукупної вартості відповідних кредитів (з урахуванням відсоткової ставки, комісій і зборів).

Зацікавленість в можливості кредитування в гривні неодноразово висловлювали представники Міжнародної фінансової корпорації та ЄБРР.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua