0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти вважають, що Державний земельний банк - це ворота для злочинних операцій з землею


Експерти вважають, що Державний земельний банк - це ворота для злочинних операцій з землею

За допомогою Державного земельного банку з використанням злочинних схем земля може бути виведена як з державної, так і з власності звичайних селян, які скористаються послугами цієї установи. Про таке в ефірі "5 каналу" сказав голова наглядової ради ГО "Спілка спасіння села" Тарас Кутовий.

"120 мільйонів передбачених бюджетом не вистачить для цього. Питання дуже просте – є застава, йдемо до інвестора, інвестор має бути великий і незалежний, або, як правило це будуть заангажовані люди, які цей банк і створюють сьогодні, видають аграріям дешеві кредити, як завжди це робилося через відкати. Відповідно, ті люди, які їх отримують, ніколи їх не повертають, підприємства заангажовані так само їх не повертають. В кінцевому результаті інвестори повертаються і кажуть – а де гроші, а їм відповідають – у нас аграрії такі недолугі, гроші повернути не можуть - тоді віддавайте заставу. А що в заставі? А в заставі 16 мільйонів гектарів землі. Ось як це буде працювати", - зазначив експерт.

"Сьогодні ми говоримо про ринок. Ринок – це попит, пропозиція і товар. Сьогодні в нас товару немає. Немає з декількох причин. Немає права продажу, не можемо розпоряджатися - перше. Земля в паях по два-три гектари, але на трьох гектарах не можна зробити ефективне сільське господарство. Люди не знають, де знаходяться їх паї – вони десь ефемерно існують. Тому немає сьогодні товару. Ми знаємо, що земля сьогодні продається по судовим схемам: взяв позику. Позику не повернув по рішенню суду забрали пай. Так от один, за одним, вони не можуть це зробити, а масово через один великий банк вони це зроблять", - пояснює Кутовий.

Нагадаємо, 7 вересня 2012 року Верховна Рада схвалила закон про створення земельного банку. "За" проголосувало 242 депутати при мінімально необхідних 226.

Додамо, 7 липня Кабмін затвердив порядок створення Земельного банку зі статутним капіталом 120 млн грн. У квітні Рада виділила 120 млн грн у 2012 році на створення земельного банку. Нагадаємо, що представники опозиції вимагали від президента Віктора Януковича ветувати схвалений закон, який передбачає створення Державного земельного банку в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua