0 800 307 555
0 800 307 555

Криза тримає у страху всю Європу


Криза тримає у страху всю Європу

Згідно з даними опитування, проведеного серед 5 000 осіб у 16 європейських країнах дослідницькою компанією Gfk-Emer на замовлення National Geographic Channel, криза та її можливі наслідки тримають у страху всіх, однак за відсотковим співвідношенням спостерігається досить чіткий географічний поділ на північ і південь.

На півдні континенту люди найбільше бояться кризи - так, в Італії цей показник досягає 55%, в Греції - 57%, в Португалії - 49%, а в Іспанії дві третини населення вважають нинішню економічну ситуацію головним джерелом небезпеки (64%).

55% громадян Італії заявили, що не впевнені в завтрашньому дні і турбуються за майбутнє своїх дітей. Аналогічні доводи наводили і жителі інших країн. Крім того, італійці бояться і конкретних наслідків економічної нестабільності - 36% опитаних побоюються економічного колапсу, а 34% - проблем з роботою. Крім кризи, кожен четвертий житель Апеннін вважає, що країні загрожує політична корупція.

Цікаво, що італійська мафія, яка колись наводила жах на весь світ, в епоху кризи турбує місцевих жителів навіть менше, ніж проблеми екології та навколишнього середовища. Про босів кримінального світу згадали лише 5% опитаних, а про проблеми планети - 6%. Серія землетрусів в регіоні Емілія-Романья, яка сталася на початку літа, ще жива в пам'яті 7% населення країни. Стільки ж італійців бояться імміграції, відзначає ANSA.

Тим часом німці набагато менше стурбовані кризою - всього 30% опитаних жителів Німеччини надають їй значення. Ще менше лякає криза жителів таких країн, як Фінляндія (31%), Данія (25%), Норвегія (24%). Там найбільше людей турбує здоров'я. Як і в Італії, в Європі панує недовіра до політичних партій - у разі стихійного лиха чи економічного колапсу всього 2,7% італійців звернулися б до представників партій (в Європі цей показник зростає до 3,2%). До церкви б звернулися 14% італійців, а військовим або співробітникам правопорядку довіряють 24% італійців. Переважна більшість італійців (59%) у разі катастрофи будуть розраховувати тільки на свої сили.

Потім учасників опитування запитали, що вони стали б робити, якби кінець світу настав через рік. Більшість італійців кардинально б змінили свій стиль життя: 74% опитаних присвятили б цей рік життя подорожам, 60% - сім'ї. Очевидно, що учасники опитування позбулися б від усіх обов'язків: 27% італійців займалися б сексом, 24% - відразу ж звільнилися б, 20% закинули б дієту. Цікаво, що залежно від статі італійці вибирали різні заняття перед кінцем світу - 44% чоловіків зайнялися б сексом, а жінки спочатку подумали б про звільнення (22%) та про відмову від дієти (18%).

У разі економічної катастрофи близько половини європейців вирішили б знайти притулок у Німеччині. За нею ідуть Норвегія і Великобританія. А ось найменш надійними країнами європейці вважають Португалію, Польщу, Туреччину і Грецію

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua