0 800 307 555
0 800 307 555

Рівень життя у США виміряли за допомогою суші


Рівень життя у США виміряли за допомогою суші

Найдорожчі суші в США виявилися в Нью-Йорку - в цьому місті вони коштують на 33 відсотки дорожче, ніж в середньому по країні. Такі дані містяться в щорічному звіті агентства Bloomberg, яке за допомогою вимірювання цін на суші визначає рівень життя в тому чи іншому місті, називаючи такий спосіб вимірюванням "сушіноміки".

Принцип "сушіноміки" близький за суттю до "Індексу Біг Мака", який формує видання The Economist, тільки у випадку з суші мова йде про різні міста усередині однієї країни, а у випадку з гамбургерами - про розкид цін по всьому світу.

За даними Bloomberg, на другому місці в США за цінами на суші йде Лос-Анджелес - в цьому місті вони дорожчі, ніж в середньому по країні, на 27,68 відсотка. На третьому місці йде Сан-Франциско (19,2 відсотка), а найдешевші суші в Нью-Орлеані - там вони на 20 відсотків дешевші, ніж в середньому. Доларових цін на суші в індексі "сушіноміки" Bloomberg не наводить.

Роком раніше в аналогічному індексі розрив був більшим: перше місце посідав Лос-Анджелес з показником +26,63 відсотка, а останнє - Прінстон з показником -27 відсотків. При цьому в 2011 році аналізувалися ціни в 27 містах, у 2012-му - в 25.

Виміри, подібні "сушіноміці", дозволяють з'ясувати, в яких регіонах витрати на товари та послуги значно вищі, ніж в інших. Для більш точного аналізу використовується не один товар, а ціла група. Зазвичай більш дорогий товар в якомусь регіоні означає, що або його виробництво саме тут пов'язано зі значними витратами, або попит на нього вищий, ніж в інших місцях. Крім того, це може означати, що в регіоні живуть люди з більш високим рівнем зарплат, ніж в інших місцях - вони можуть собі дозволити купувати ті ж товари дорожче.

Суші в даному випадку гарні для вимірювань тим, що у всіх регіонах в меню ресторанів присутній однаковий набір суші, витрати на виробництво якого в усіх регіонах країни повинні бути більш-менш рівними.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua