0 800 307 555
0 800 307 555

Топ-10 валютних міняйл України


Топ-10 валютних міняйл України

У першому півріччі 176 банків заробили на валютних операціях 1,3 млрд грн. Forbes.ua з'ясував, хто з банкірів заробив на валютних спекуляціях найбільше.

Видання при цьому констатує, що великим гравцям валютного ринку, за великим рахунком, все одно, яким буде курс - 5 грн, 8 грн чи 15 грн за долар: вони завжди у виграші. У будь-якому випадку банкіри працюють з фіксованим спредом, а також отримують гарні комісійні.

Офіційно за рік банки конвертують близько $500 млрд. Близько 80% цієї суми - безготівкові операції. На безготівковому ринку спреди мінімальні, основний дохід банку - це комісія.

Forbes.ua пише, що під час потрясінь або навіть невеликих коливань на ринку спреди та обсяги операцій зростають пропорційно панічним настроям населення або компаній.

"У стабільні часи банки більше заробляють на комісії (від конвертаційних операцій - ред.), а в часи турбулентності - на курсі", - говорить колишній заступник голови НБУ Олександр Савченко.

За його словами, дохід від валютних операцій - 10-12% загального доходу великого банку, якщо він не задіяний у якихось схемних операціях, а так звані мийні фінустанови іноді на валюті роблять 70-80% свого прибутку.

"Курс був стабільним, і на ринку було досить нудно", - визнає голова правління великого банку. Цієї осені, чекає він, прибутковість конвертаційних послуг злетить в рази. І прибуток лідерів валютного ринку буде зростати пропорційно їх нинішнім заробіткам. Тобто найбільше зароблять нинішні лідери.

У трійку банків, які найбільше заробили на курсових коливаннях, Forbes.ua включив підконтрольний Ігорю Коломойському ПриватБанк, прибуток якого від операцій з іноземною валютою на 1 липня склав 253,4 млн грн, Брокбізнесбанк, що належить Сергію та Олександру Бурякам (173,4 млн грн) і державний Укрексімбанк (91,9 млн грн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua