0 800 307 555
0 800 307 555

У новому бюджеті передбачено 23 млрд грн на пенсійні ініціативи Януковича


У новому бюджеті передбачено 23 млрд грн на пенсійні ініціативи Януковича

У державному бюджеті України 2013 року буде передбачено 23 млрд грн на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича у сфері пенсійного забезпечення.

Про це на засіданні Кабінету міністрів повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"На виконання соціальних ініціатив Президента України в сфері пенсійного забезпечення додатково передбачено понад 23 млрд грн. Уряд забезпечить, зокрема, перерахунок пенсій громадянам, які вийшли на пенсію до 2008 року, підвищення доплати до пенсій для членів сімей померлих інвалідів війни, підвищення доплати до пенсій для учасників війни, осучаснення так званих "регресних" пенсій інвалідам на виробництві", - сказав М.Азаров.

Він зазначив, що в 2013 році триватиме підвищення пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які залишили службу. За словами голови уряду, в поточному році виплати для цих категорій громадян підвищені в середньому на 20%.

"А з 1 січня 2013 року пенсії військовослужбовців в середньому будуть підвищені ще на 10,5%. У проекті бюджету на це передбачено 6 млрд грн", - зазначив М.Азаров.

Крім того, в проекті держбюджету на наступний рік більше 1,2 млрд грн буде виділено територіальним громадам (містам і селам України) на придбання медичного автотранспорту та обладнання для комунальних закладів охорони здоров'я, 323 млн грн - на забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення швидкої медичної допомоги, 200 млн грн - на забезпечення закладів охорони здоров'я витратними матеріалами, а також препаратами для анестезії тощо.

При цьому М.Азаров зазначив, що уряд також виділяє кошти на виведення вітчизняної медицини на якісно новий рівень, на створення лікувально-діагностичних центрів з новітнім обладнанням.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів включити всі програми з реалізації соціальних ініціатив в проект державного бюджету на 2013 рік.

Довідка. На початку березня 2012 року В.Янукович виступив з новими соціальними ініціативами.

Зокрема, голова держави запропонував почати компенсацію внесків Ощадбанку СРСР, запустити програму будівництва доступного житла, ввести референтні ціни на ліки і підвищити пенсії для низки категорій громадян, зокрема, для пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 2008 року (це стосується близько 9 млн громадян), поетапний перерахунок страхових виплат шахтарям-інвалідам, поетапне збільшення допомоги для сімей з дітьми тощо.

У середині квітня Верховна Рада за ініціативою уряду внесла зміни до держбюджету на 2012 рік, збільшивши доходи на 33,3 млрд грн - до 366,167 млрд грн.

Витрати держбюджету будуть збільшені на таку ж суму - до 391,356 млрд грн. Крім того, зміни до бюджету збільшували фінансування Міністерства соціальної політики у 2012 році на 7,4 млрд грн - до 70,1 млрд грн.

Основна частина цих коштів (6,96 млрд грн) призначалася Пенсійному фонду на виплати пенсій і надбавок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua