0 800 307 555
0 800 307 555

Арбузов звинуватив українських експортерів у створенні штучного дефіциту платіжного балансу країни


Арбузов звинуватив українських експортерів у створенні штучного дефіциту платіжного балансу країни

Дефіцит платіжного балансу України за підсумками цього року, імовірно, може скласти $4,5 млрд, однак він багато в чому штучний через небажання українських експортерів повертати валютну виручку в країну, заявив голова Національного банку України Сергій Арбузов.

"Виручка не працює. Це штучний дефіцит платіжного балансу", - сказав він, виступаючи на всеукраїнській нараді з питань підтримки реального сектора економіки, в Дніпропетровську у вівторок.

С.Арбузов уточнив, що валютні авуари українських підприємств за останні два роки збільшилися удвічі - з $5 млрд до $10 млрд.

"У нас є гроші. Давайте заведемо їх в країну. Давайте нормально працювати і не підвищувати собі ставки", - закликав голова Нацбанку представників бізнесу.

С.Арбузов додав, що НБУ два рази в цьому році знижував облікову ставку, яка зараз становить 7,5%, недавно провів тендер з рефінансування (на рік на суму 3,8 млрд грн - ІФ), а також ініціював ухвалення низки законів, що полегшують кредитування товаровиробника, і до кінця року розраховує на ухвалення ще кількох таких законів.

Голова Нацбанку визнав, що Україна кредитується недостатньо: банки стали залучати дуже дорогі запозичення і "не на дуже хороші терміни", при цьому залучити запозичення за кордоном досить складно і не тільки Україні.

У той же час, відзначив С.Арбузов, ділова активність позичальників також низька, техніко-економічні обґрунтування кредитних проектів, що подаються ними, та запропоноване забезпечення слабкі і ведуть до появи ризиків у банків, а, отже, - зростання ставок.

Ще однією перепоною голова Нацбанку назвав високу частку проблемних активів - 15%. "У цьому році ми знизили на 2% (частку проблемних активів - ІФ). Природний же стан речей для України - 7-8%", - сказав С.Арбузов.

Як повідомлялося, дефіцит платіжного балансу України в 2011 році склав $2,46 млрд, а за підсумками січня-липня цього року - $0,31 млрд, покращившись за липень на $0,81 млрд завдяки розміщенню єврооблігацій на $2 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua