0 800 307 555
0 800 307 555

Закон про ринок земель не буде розглядатися до виборів - Литвин


Закон про ринок земель не буде розглядатися до виборів - Литвин

Парламент цього скликання не буде ухвалювати закон про ринок земель.

"Я повинен заспокоїти всіх і сказати, що Верховна Рада не включила до порядку денного проект закону про ринок земель", - сказав голова Верховної Ради Володимир Литвин в ефірі телеканалу "Рада" у п'ятницю.

"Більше того, внесено законопроект про те, щоб відкласти введення ринку земель до 1 січня 2014 року", - додав він.

При цьому спікер прокоментував рішення парламенту про ухвалення закону, що вводить державний земельний банк. В.Литвин підкреслив, що люди, які критикують цей закон, кажучи тільки про єдине його положення - створення державного земельного банку, взагалі не читали документ.

"Я повинен сказати: на мою думку, цей закон несе в собі як великі позитиви, так і великі зауваження, які потрібно враховувати в майбутньому", - сказав він. В.Литвин нагадав, що в 2004 році парламент ухвалив розмежування земель за проектним принципом, і цей закон не працює в Україні, оскільки його реалізація вимагає величезних коштів.

Він зазначив, що схвалений парламентом у четвер закон вводить розмежування земель автоматично в силу схвалення даного закону.

Спікер також зазначив, що деякі положення ухваленого закону суперечать чинній законодавчій базі, тому у подальшій роботі це необхідно враховувати.

За словами В.Литвина, такі моменти необхідно буде привести у відповідність з чинним законодавством. Наприклад, положення закону про те, що статутний капітал земельного банку створюється за рахунок державних земель державної комунальної власності, суперечить закону про банки і банківську діяльність, що забороняє банкам наповнювати свій статутний капітал матеріальними активами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua