0 800 307 555
0 800 307 555

Юань не замінить долар у найближчому майбутньому


Юань не замінить долар у найближчому майбутньому

Тепер банки Тайваню зможуть здійснювати трансакції в юанях, що зробить Тайпей новим офшорним центром юаня, крім Гонконгу. Враховуючи ту обставину, що на черзі стоять Сингапур і Лондон, а Китай твердо закріпив за собою місце другої за розміром економіки світу, чи є тільки питанням часу перспектива перетворення юаня на основну валюту світової торгівлі і банківських заощаджень? - розмірковує оглядач Financial Times Девід Піллінг.

Є причини сумніватися, що юань вже готовий зрівнятися з доларом або навіть євро як світова валюта, відзначає автор статті.

"Для початку, зростання офшорного юаня сповільнилося", - вважає Ю Йонгдінг, впливовий економіст з Академії суспільних наук Китаю. По-друге, використання юаня як розрахункової валюти також призупинилося, наводить автор аргументи економіста.

Девід Піллінг посилається на думку Артура Кребера з Dragonomics, який також дивиться на це скептично. Зараз приблизно 6% китайського експорту і 13% імпорту інвойсуються в юанях. До 1990 року аналогічні цифри для німецької марки становили 80% і 50%. Навіть у Японії, яка намагалася запобігти інтернаціоналізації ієни, оскільки хотіла контролювати її капітальний рахунок, вони становили 38% і 15%, наводить автор цифри Dragonomics.

Так само як і японська, китайська модель економічного зростання базується на дешевому кредиті всередині країни і штучно заниженій валюті, пише видання.

В першу чергу, Пекіну потрібно розширити внутрішній ринок капіталу і перестати контролювати відсотки за кредитом, так щоб вони відповідали радше запитам ринку, ніж чиновників, які планують економіку, вважає автор статті.

Девід Піллінг задається питанням, навіщо взагалі починати цей процес? Одна з можливостей полягає в тому, що реформатори китайського ринку сподіваються на те, що сама логіка інтернаціоналізації призведе до змін всередині країни. Якщо це станеться, можливо, що інтернаціоналізація піде швидко, з серйозними наслідками для внутрішнього ринку капіталу та режиму обміну валют. Але більш імовірно те, що Пекін почне закручувати гайки - і цей процес піде на спад, припускає автор статті.

Девід Піллінг

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Inopressa
Опитування
В Контексті Finance.ua